Новакът в Бундеслигата Бохум разруши защитата на Байерн с гол четири пъти

Баку, 14 февруари,

В двадесет и втория кръг на германското първенство Байерн Мюнхен игра като гост с Бохум.

Съобщава се, че мачът за лидера в Бундеслигата започна с гол на Левандовски, на който домакините бързо отговориха с усилията на Антви-Анджей. Тогава се случи невероятното и Бохум вкара още три пъти преди почивката, поставяйки много трудна задача пред подопечните на Нагелсман.

Отборът на Мюнхен прекара цялото второ полувреме в атака, но успя само да намали разликата - Левандовски отново отбеляза, прецизно пробивайки към вратата извън наказателното поле.

Един от най-ярките мачове от 22-ия кръг на Бундеслигата беше срещата в Бохум, където новакът в Бундеслигата направи сензация, като вкара четири попадения във вратата на шампиона. Роберт Левандовски отбеляза два пъти, но това не беше достатъчно: отборът на Мюнхен се прибра вкъщи на щита. В същото време отбелязваме, че в мача от първия кръг на Алианц Арена Байерн победи с резултат 7:0.

Старши треньорът на Бохум Томас Райс направи няколко смени в сравнение с мача срещу Херта преди седмица. По-специално основният вратар Риман (covid), Теше, Асано и Пантович (останаха на пейката) не бяха включени в стартовия състав. Споменатата група играчи беше заменена от Esser, Losilla, Ostehage и Antwi-Adjey. Байерн не мина и без смени, като пусна Улрайх вместо Нойер и премина от формация 3-4-2-1 към по-познатата 4-2-3-1.

Рецептата за победата на Бохум над Байерн е проста: бързо предаване на топкатака и див натиск през първото полувреме.

Преди двубоя с Байерн треньорът на Бохум Томас Рейс многократно припомни последната среща между тези два отбора. Специалистът отбеляза, че поражението с 0-7 е било много поучително за Бохум, провокирайки няколко промени в игровата структура на отбора. Думите на треньора не се оказаха безпочвени, тъй като Бохум започна много активно мача.

Активност се наблюдаваше предимно в половината от терена на Байерн, благодарение на високия пресинг на Бохум. Въпреки първоначалната подредба 4-3-3, домакините използваха хибридна формация 4-2-3-1, където нападателят на Локадия започна да пресира с подкрепата на трима играчи отзад. По подобен начин Бохум осигури надеждност в центъра на терена, карайки баварците да играят по фланговете.

Под такъв висок натиск Байерн действаше ситуативно във фазата на преминаване от защита към атака. Гостите използваха обичайните далечни пасове на Зюле, изместването на Сане към центъра и полуфланга зад топката и активността на Кимих между пресинг линиите на Бохум. Веднага след като Байерн премина в другата половина на терена, те се сблъскаха с нов проблем под формата на халфова линия и висока линия на защита, които се опитаха да играят стегнато. Именно плътността в тяхната половина на терена, умножена по забележителното представяне на халфовете, позволи на домакините да засекат топките.

Бохум е отбор, който не се откроява с дълги и широки позиционни атаки, следователно, след като отнеха топката, играчите започнаха атаката със светкавична скорост поради дълъг пас. В повечето от тези случаи получател беше дясното крило Герит Холтман.

Благодарение на своята техника и игра с топка, роденият в Германия филипинец отбеляза две точки по системата „гол + пас“, спечели дузпа и тормозеше Павар заедно с Упамекано през първото полувреме.

Не за първи път този сезон Байерн допусна няколко поредни гола за кратък период от време.

Байерн Мюнхен ще се запомни с двубоите през сезон 2021/22, където позволиха на противника да обърне изхода на мачовете в продължение на няколко минути. Така трите гола на Бохум се вписват в интервала от 38-ата до 44-ата минута. Преди този мач Байерн позволи на Кьолн да вкара два гола в рамките на две минути, Аугсбург по подобен начин отбеляза два пъти в рамките на 12 минути. А Борусия М в 18-ия кръг успя да вкара два гола за по-малко от четири минути.

Байерн ще играе 1/8-финалите на Шампионската лига срещу Залцбург след седмица и Юлиан Нагелман трябва да работи върху грешките до този момент, в противен случай проблемите, които Бохум разкри, може да излязат странично на Мюнхен в друг турнир, където всичко се решава в елиминационни мачове.