Спорт Новини

Казахстан спечели 12 медала от Европейската купа по самбо

Минск беше домакин на открита Европейска купа по самбо, на която казахстанци спечелиха 12 медала, съобщава пресслужбата на Казахстанската федерация по спортно и бойно самбо.

Състезанията по традиция се проведоха в три дисциплини: мъжко и женско спортно самбо, както и бойно самбо. Представителите на Казахстан спечелиха един златен, четири сребърни и седем бронзови медала.

При мъжете Нурдаулет Аимбетов (58 кг) и Парасат Жумабай (64 кг) спечелиха бронза, Гулдана Алмухамбетова (54) спечели среброто при жените, а Маржан Бизак (59) спечели бронза.

В бойното самбо казахстанските спортисти спечелиха осем медала наведнъж. Шампион стана Талгат Жиентаев (над 98 килограма). И сребро в тази тежест взе Константин Рахимов. Йеркебулан Куангалиев (58) и Малик Байсултанов (64) също се изкачиха на второ място. А бронзовите медали са на сметката на Нуркен Домбаев (58), Адил Асанхан (58), Жарасхан Саматов (71) и Тимур Мухеев (98).

В бойното самбо Казахстан зае второ място в отборното класиране, само зад Русия. При жените - четвърти, изпреварвайки Русия, Беларус и Грузия, а при мъжете - шести след Русия, Грузия, Армения, Беларус и Молдова.

Европейската купа по самбо в Беларус откри международния сезон. В състезанието участваха около 150 състезатели.