Килиан Мбапе даде победа на ПСЖ над Реал Мадрид

Париж, - Килиан Мбапе стана герой на победата на Пари Сен Жермен (ПСЖ), когато победиха Реал Мадрид с 1:0 в първия мач от Шампионската лига от 1/8 финала на стадион "Парк де Пренс", Париж в сряда (16/ 2/2022) рано сутрин WIB.

Голът на Мбапе в настоящето време спаси победата на ПСЖ, след като Лионел Меси не успя да намери мрежата от точката на дузпата. Тази тясна победа се превърна във важен капитал за ПСЖ за провеждане на реванша по-късно.

Играейки у дома, ПСЖ веднага контролира играта от първите минути. В 5-ата минута Килиан Мбапе заби нож в лявата страна и след това изпрати пас, който бе грабнат от Анхел Ди Мария. Ударът му обаче все пак рикошира твърде високо от вратата на Тибо Куртоа.

ПСЖ получи добър шанс в 18-ата минута. Резултатът на Мбапе бе приет от Нуно Мендес, който избяга отляво в наказателното поле, но кракът на Куртоа все пак успя да блокира удара му. ПСЖ продължи да доминира при владеене и продължи да ограничава Мадрид до собствената си половина.

В 22-ата минута опитът на Нуно Мендеш да отправи центриране отляво всъщност прати топката право във вратата. Куртоа обаче все още бързо го преодолява.

Les Parisiens се закани в 32-ата минута. Лионел Меси опита да пробие отдясно, но пасът му все пак беше широко отляво на вратата, без да бъде поздравен от други играчи на ПСЖ.

ПСЖ предприе контраатака в 43-ата минута. Меси подаде към Мбапе отляво, който след това опита да пробие през средата. За съжаление усилията му да изпрати обратна връзка вдясно все още могат да бъдат отрязани от играчите на Мадрид. Възможност за Мадрид в последната минута на първото полувреме. Корнер на Каземиро бе с глава в наказателното поле, но топката все пак се плъзгаше тънко вляво от вратата.