Победата в дербито в Торино е важна за Ювентус, за да преследва топ 3. Това е резултатът от първия мач...

Торино, - Дербито в Торино ще се проведе на стадион Алианц в петък (18.2.2022 г.) вечерта местно време или събота (19.2.2022 г.) рано сутринта WIB. Където Ювентус посреща съперника си Торино за ключов мач в италианския най-висок клас Серия А.

Ювентус (46) в момента е четвърти в класирането на Серия А, на девет точки зад лидера Милан (55). Необходими са допълнителни максимум 3 точки, за да могат домакините да продължат да си осигуряват позицията в четворката, а също и преследването на челната тройка.

Бианконерите изостават на 7 точки от третия Наполи (53).

Торино е на 10-то място с 32 точки от първите 24 мача от сезон 2021-22.

Ювентус удължи серията си без загуба в Серия А до 11 мача в неделя вечерта, когато отбеляза изравнителен гол в последната минута срещу Аталанта БК, като Данило отбеляза късно и направи резултата 1-1.

Този резултат оставя Юве с 2 точки напред от Аталанта (44) на пета позиция. Само с победа ще направи Старата дама сигурна в четворката, както и ще започне да събира точки зад първите три клуба в Серия А (Наполи, Интер, Милан).

Домашната форма на Ювентус през този сезон далеч не е най-добрата в лигата, като загуби точки в пет от 12-те си мача пред феновете на домакините. Въпреки това, опонентите му Торино имат и третото най-лошо гостуване в Италия, като взеха само девет точки от 12 мача.

Бианконерите, които завършиха четвърти в Серия А миналия сезон, ще участват в Шампионската лига срещу Виляреал следващата седмица, пътувайки до Испания за първия мач от осминафиналите. Те също ще гостуват на Фиорентина в началото на март за първия мач. Полуфинал на Купата на Италия.

Отборът на Масимилиано Алегри ще се стреми към по-голям успех в Дерби дела Моле във вторник, след като спечели 74 от предишните си 153 срещи от Серия А, включително успех с 1-0 през октомври.

Междувременно Торино не е побеждавал Ювентус в нито едно състезание от победата с 2-1 като домакин през април 2015 г.

Докато последната им победа като гост над градските съперници (Юве) се случи през сезон 1994-95 Серия А. Това показва мащаба на тяхната задача пред мача тази вечер.

I Granata няма страх от изпадане на този етап от кампанията 2021-22. Ситуацията беше различна през последните два сезона, когато те бяха само на 4 точки разлика от изпадането.

Рекордът от девет победи, пет равенства и 10 поражения доведе Торино до 32 точки и заема 10-то място, на около 11 точки от последните три към изпадането.

Но Торино успя да вземе точка само в последните си три мача от Серия А. Загуби два мача срещу Удинезе и Венеция, както и равенство срещу Сасуоло на 23 януари.

Хората на Иван Юрич без съмнение ще бъдат аутсайдерът, който се отправя към тази вечер. Но гостите ще се надяват, че Старата дама е по-фокусирана върху европейския сблъсък с Виляреал следващата седмица.