Спорт Новини

Запазете надеждата в Голямата четворка, Арсенал победи Брентфорд с 2-1 Останал зад, Ливърпул победи Норич с 3-1 81 минути, Луис Диас увеличи предимството на Ливърпул

Лондон, - Арсенал запазва надежда за първите четири класирания, след като победи Брентфорд с 2-1 във Висшата лига, продължи на Емирейтс в събота (19.2.2022 г.) вечер WIB. Двата гола на Арсенал отбелязаха Емил Смит Роу и Букайо Сака.

Това е втора поредна победа за Арсенал, след като победи Уулвърхемптън миналата седмица. Добавянето на три точки прави Арсенал, който е на шесто място, вече с 42 точки, с една точка изоставане от Манчестър Юнайтед на четвъртия. Но Арсенал е изиграл само 23 мача, два по-малко от Манчестър Юнайтед.

Това означава, че шансът на Арсенал да проникне в четворката е много голям.

Срещу Брентфорд Арсенал беше разочарован през първото полувреме. Водейки със 77% владение и нанасяйки 11 удара, два от които към вратата, Арсенал винаги засяда при финала.

Единственият чист шанс за Арсенал се случи в 11-ата минута, когато ударът на Букайо Сака след получен пас на Бенджамин Уайт все пак бе спасен от вратаря. Редица удари на Александър Лаказет, Томас Партей и Букайо Сака не попаднаха в целта.

Дори ударът на Бенджамин в 37-та минута все още може да бъде подсигурен от вратаря. Въпреки че продължи да удря защитата на Брентфорд, Арсенал трябваше да се задоволи с нулев гол до края на първото полувреме.

Безизходицата на Арсенал бе прекъсната три минути след началото на второто полувреме. Арсенал откри резултата с гол на Емил Смит Роу. Получавайки асистенция от Лаказет, Смит Роу нанася удар с десен крак от лявата страна на наказателното поле, който попада в долния десен ъгъл на вратата.

Две минути по-късно Брентфорд почти изравни резултата. За щастие, ударът на Йоане Виса все още можеше да бъде подсигурен от вратаря. В 60-та минута Bukayo Saka получи шанс при удар с ляв крак извън наказателното поле, спасен от вратаря. Натискът на Арсенал продължава

Мартин дегаард почти удвои преднината, след като ударът му бе спасен от вратаря в 76-та минута. Три минути по-късно Букайо Сака удвои предимството на Арсенал след удар с ляв крак от лявата страна на наказателното поле, сгушен в долния десен ъгъл. Резултат 2-0 за Арсенал.

Мачът беше жесток в последните 15 минути. Изненадващо Брентфорд успя да открадне гол, отбелязан от Кристиан Ньоргаард в времето за контузия. До края на второто полувреме не бяха отбелязани допълнителни голове. Арсенал победи с 2-1.