Валиева се върна към тренировките след олимпиадата

Руската фигуристка Камила Валиева се завърна към тренировките след Олимпиадата в Пекин. Видео от тренировката на 15-годишен спортист беше публикувано в Instagram историята на групата на треньора Етери Тутберидзе.

Във видеото Валиева изпълнява няколко скока, включително и четвъртия.

Валиева и други олимпийски медалисти ще бъдат представени за държавни награди Олимпиада 2022 Валиева се завърна в Москва на 15 февруари.

На Олимпийските игри в Пекин Валиева стана победител в отборния турнир. След края на състезанието стана известно, че в допинг теста е открито забранено вещество, което е взето от спортиста още през декември. Валиева трябваше да търси допускане до личния турнир чрез Спортния арбитражен съд. Въпросът с медалите от отборния турнир все още не е решен, МОК дори не е започнал да провежда церемония по награждаването в Пекин.

В индивидуалния турнир Валиева беше начело след кратката програма, но се провали в свободната програма, завършвайки на четвърто място.