Аталанта губи от Фиорентина

Баку, 21 февруари,

Аталанта в рамките на дуела от 26-ия кръг на италианското първенство дойде на гости на Фиорентина. Украинският полузащитник и лидер на Аталанта Руслан Малиновски получи място в първия отбор, а Бога и Компейнерс станаха негови партньори в атака.

Съобщава се, че Фиорентина показа още от първите минути, че ще се бори за три точки в този мач. „Виолетовите“ зададоха много високо темпо на игра, не позволявайки на противника наистина да премести центъра на терена. Първият наистина опасен момент възникна по-близо до средата на полувремето, когато Гонзалес удари глава след партньор от левия фланг, но Мусо се справи.

С течение на времето отборът на Гасперини успя да отдалечи играта от своите врати, но почти никога не се стигаше до остротата на чуждестранните притежания. Единственият шанс за бергамаски да вкарат беше на Компайнерс - халфът избяга на среща с Драговски, но не успя да победи поляка в близък бой.

Фиорентина не престана да бъде опасна пред вратите на другите - Сотил проби в чуждо наказателно поле, премести се към центъра и стреля, но топката пропусна малко далечния ъгъл. И още в началото на второто полувреме „виолетовите“ си проправиха пътя – отборът направи луксозна контраатака: Гонзалес прекъсна трансфера към Пионтек и той стрелна Мусо с второ докосване. 1:0.

В 62-та минута Аталанта изглежда си върна паритет, когато Малиновски получи пас от дълбочина и стреля в мрежата на Драговски, но Хатебур беше изведен в офсайд. След като гледаше VAR, съдията посочи, че няма гол, на което Гасперини реагира много емоционално, като получи отстраняване за това.

В оставащите минути Фиорентина се опита да отдалечи мача от вратата си чрез висока преса, докато Аталанта направи малко в атака, тъй като последният съдийски сигнал на главния съдия на срещата записа победата на Фиорентина.

Ювентус гостува на Торино в мача от 26-ия кръг на италианското първенство и завърши наравно с резултат 1:1.

Подопечниците на Алегри откриха резултата още в 13-ата минута благодарение на усилията на Матийс Де Лигт. Торино успя да отговори едва в средата на второто полувреме - Белоти нанесе точен удар.

Срещата от 26-ия кръг на Серия А между Салернитана и Милан завърши наравно при резултат 2:2.

Бонацоли и Джурич се разписаха за домакините, а Месиас и Ребич се разписаха срещу Росонерите.

Интер в рамките на двубоя от 26-ия кръг на италианското първенство гостува на Сасуоло у дома и загуби с резултат 0:2.

Гостите отбелязаха бърз гол още в осмата минута, а в средата на първото полувреме удвоиха преднината, на което Интер не можа да отговори.

Лацио, като част от мача от 26-ия кръг на италианското първенство, отиде на гости на Удинезе и се изравни при резултат 1:1.

Фриулианс откри резултата още в петата минута на срещата с усилията на Делофеу, но "орлите" възстановиха паритета в края на първото полувреме.