Интер пропуска челното място

МИЛАНО: Интер Милан пропусна шанса да си върне срещата на върха в Серия А в неделя, след като падна при домашна загуба с 2:0 от убийците на гиганти Сасуоло, което позволи на Милан да запази първото място. Удари в първото полувреме от Джакомо Распадори и Джанлука Скамака дадоха на Сасуоло впечатляваща победа на Сан Сиро, което остави Интер на две точки зад Милан, който отвори вратата за местните си съперници със съботното равенство в долния отбор на Салернитана. Това беше последният триумф за Сасуоло на един от големите италиански три, след като също спечелиха в Милан и Ювентус през този сезон.

Това решение толкова вбеси треньора Джан Пиеро Гасперини, че той беше изгонен и отказа да говори с медиите след това, докато клубът публикува изображение на хода, подчертавайки позицията на Малиновски отстрани с посланието „прецени сам“. Също така в микса на Шампионската лига са Лацио, който беше лишен от водещия голмайстор на Серия А Чиро Имобиле, Луис Алберто и Лукас Лейва, можеше да изравни само 1-1 на Удинезе. Отборът на Маурицио Сари щеше да се придвижи до две точки от първите четири с победа, но не можа да добави към своя резултат, след като Фелипе Андерсън удари в началото на полувремето, за да изравни ранното откриване на Жерар Деулофеу за домакините.