Щутгарт грабна победа с 2:0, за да удължи серията от загуби на Волфсбург в Бундеслигата

Головете на Константинос Мавропанос и Филип Форстър помогнаха на Щутгарт да победи Волфсбург и да осигури първата си гостуваща победа за сезона в 15-ия кръг на Бундеслигата в събота.

И на двете страни им трябваше известно време, за да се закрепят в срещата, тъй като и двата отбора трябваше да направят замени при контузия в началото.

Смените нарушиха хода на играта, поради което зрителите трябваше да изчакат до 25-ата минута, когато сблъсъкът внезапно се оживи, когато Мавропанос откри резултата от ясно небето, след като заби топката от 18 метра в горния десен ъгъл.

„Вълците“ отговориха с неистови атаки, но им липсваха идеи за преодоляване на щита на Щутгарт. Единствено Максимилиан Арнолд се приближи, след като принуди Флориан Мюлер да се спаси след свободен удар в края на половин час.

Щутгарт продължи ефективно след подновяването, като центрирането на Танги Кулибали в зоната позволи на Форстър да удвои предимството в 63-та минута.

На Волфсбург все още липсваше прецизност пред целта, когато Лукас Нмеха дръпна встрани от обещаваща позиция в 70-ата минута.

Швабите имаха шанса да направят три в 80-ата минута, но въпреки това Омар Мармурш изстреля топката към напречната греда след дузпа за игра с ръка.

„Мисля, че играхме много дисциплинирано, особено мъдро в защита. Вкарахме два хубави гола и заслужавахме да победим. В крайна сметка малко се отпуснахме“, каза главният треньор на Щутгарт Пелегрино Матарацо.

„Не играхме добре, докато Щутгарт установи преднина от два гола от два шанса. Създадохме няколко положения, но нямахме късмет. Сега сме в лоша фаза. Трябва да се защитаваме по-добре и трябва да се подобрим до вторник“, каза старши треньорът на Волфсбург Флориан Кофелд.

С победата Щутгарт остава на 15-то място, докато Волфсбург се изплъзва на 10-то място в таблицата.

Следните срещи приключват 15-ия кръг в неделя: долната страна Гройтер Фюрт се сблъсква с Юнион Берлин, докато Айнтрахт Франкфурт се изправя срещу третия Байер Леверкузен.