Франкфуртски изумителен Леверкузен в Бундеслигата

Айнтрахт Франкфурт се върна след два гола надолу и завърши победата с 5-2 над третия Байер Леверкузен при закриването на 15-ия кръг на Бундеслигата в неделя.

“Werkself” хвана перфектен старт в сблъсъка, когато Патрик Шик откри резултата с първия шанс в мача от наказателното поле и пет минути до края.

За да влоши нещата за "орлите", Леверкузен получи награда за игра с ръка в 22-ата минута, когато Джибрил Соу се справи с топката в зоната. Шик се засили и направи два от мястото.

Франкфурт реагира незабавно и намали наполовина дефицита, след като Тута грабна пропусната топка след корнер, преди да забие домакините с десен крак от централна позиция.

Домакините се появиха и възстановиха паритет в рамките на половин час, когато Соу с перфектна топка позволи на Джаспър Линдстрьом да победи вратаря на Леверкузен Лукас Храдецки в горния ляв ъгъл.

След подновяването домакините продължиха от там, където спряха и завършиха завръщането си, когато Еван Ндика изби корнер на Филип Костич, за да направи 3-2 в таблото след пет минути след второто полувреме.

Франкфурт продължи активен и атакуващ, тъй като Храдецки трябваше да бъде нащрек, за да обезвреди опасния удар на Рафал Сантос Боре в целта моменти по-късно.

Леверкузен не можа да се съпротивлява и затова Храдецки имаше пълни ръце, тъй като трябваше да прехвърли опита на Костич над гредата на часовата точка.

Франкфурт натискаше безмилостно и не приключи с резултата, тъй като Кристиян Якич се възползва от лош опит за изчистване да удвои предимството в 66-та минута.

С резултата Франкфурт се премести на девети, докато остава на трето място в таблицата на Бундеслигата.

„Имах чувството, че днес не бяхме напълно там. Липсваше ни агресивност. Представянето ни не беше добро“, каза капитанът на отбора на Леверкузен Храдецки.

На друго място, последно поставеният Гройтер Фюрт се върна към победния път и сложи край на серията си от 12 загуби, след като изпревари Юнион Берлин с единствения гол на Хавард Нилсен. Новопромотираният екип осигури първата си победа в Бундеслигата на родна земя.

Union продължава на шесто място, докато Grouther Furth остава на 18-то място.