Манчестър Юнайтед спаси от поражението в мача от Шампионска лига срещу Атлетико

Русия (bbabo.net) - "Манчестър Юнайтед" игра наравно на гостуване с "Атлетико" в първия мач от 1/8-финалите на Шампионската лига - 1:1.

Въпреки богатия опит от игра в европейското състезание, пътищата на тези отбори в Шампионската лига не са се пресичали досега. Още по-интересно е да наблюдаваме сблъсъка им, особено в момент, когато и двата клуба преживяват трудни времена.

Както се е случвало повече от веднъж този сезон, Атлетико изпусна преднината. След като откриха резултата още в седмата минута с усилията на Жоао Феликс, „покривалата за матраци“ се забавиха. В същото време не означава, че гостите показаха някакво трансцедентално ниво, но все пак постигнаха целта си: още в самия край 19-годишният Антъни Еланга отбеляза от трансфера на Бруно Фернандес. В резултат - 1:1, а сега всичко ще се реши в реванша на "Олд Трафорд" на 15 март.

Във втората двойка на деня Аякс се състезава в Лисабон с Бенфика. Преди почивката отборите отбелязаха три попадения за двама - два за амстердамския тим, един за домакините. Отстъпвайки в дългосрочен план, португалците все пак грабнаха равенство - 2:2.