Лига 1: Убедителна победа над Персипура, Бали Юнайтед до върха в класирането

Денпасар, - Бали Юнайтед се издигна до върха в класирането на Лига 1 след категорична победа над Персипура Джаяпура, 4-1, в четвъртък (24.2.2022 г.) вечерта на стадион I Gusti Ngurah Rai, Денпасар, Бали.

Домакините отбелязаха четири гола от различни играчи. Отрядите на Стефано Кугура пробиха вратата на тима от Папуа чрез действията на Илия Спасоевич в 42-ата минута, Вилиан Пачеко (49), Стефано Лилипали (54) и Ебер Беса (78). Междувременно Персипура успя да намали изоставането само чрез Елиса Басна, две минути преди края на мача.

Тази победа накара Бали Юнайтед да спечели 57 точки и да измести Арема ФК от върха в класирането. Сега Бали Юнайтед е на две точки пред клуба от Източна Ява.

Междувременно за Persipura, това 14-о поражение ги накара да паднат до 16-и или трети от дъното на класирането с само 22 точки от 26 мача, които са изиграли.

Треньорът на Бали Юнайтед Стефано Кугура започна мача, като постави Илия Спасоевич като единствен нападател, подкрепян от триото Стефано Лилипали, Ебер Беса, Приват Мбарга, зад него.