Лига 1: Задържан от PSM, Bhayangkara не успява да изпревари Persib

Денпасар, - Bhayangkara FC не успя да изпревари Персиб Бандунг на третата позиция в класирането на Лига 1, след като бе задържан при равенство без голове от PSM Makassar, на стадион Kompyang Sujana, Денпасар, Бали, петък (25.2.2022 г.) вечер.

Този резултат поддържа Bhayangkara на четвърто място с 54 точки, равни на Persib. Въпреки това Маунг Бандунг има право да заеме по-висока позиция поради превъзходна голова разлика. Докато ПСМ е на 14-а позиция с 29 точки. В предишния мач Persib направи само равенство 1-1 срещу Persela Lamongan.

През първото полувреме и двата отбора откриха играта с бавно темпо, така че нямаше много възможности за гол.

Bhayangkara изглежда доминираше в играта, но не успя да пробие към вратата на PSM, която беше пазена от вратаря Syaiful Syamsuddin.

В 33-ата минута Bhayangkara FC получи добър шанс, когато Адам Алис изпрати примамка за теглене, която беше засилена от удар с глава на Ezechiel Ndouasel, но вратарят Syaiful все пак можеше да го отрече.

Отборът на Раман също имаше шанс с подобна схема чрез дърпане, изпратено от Делфин Румбино, но никой от играчите на ПСМ не поздрави пред вратата.

В последната минута на първото полувреме The Guardians получиха възможност за ъглов удар, който беше изпълнен от Andik Vermansah, но все пак не успя да отбележи гол.