Интер Милан равен срещу Дженоа, за да изпусне Милан

МИЛАНО: Интер Милан не успя да се възползва от домакинското равенство на Милан срещу Удинезе в петък с равенство без голове в Дженоа, което позволи на местните им съперници да останат начело в Серия А. Шампионите Интер щеше да се изравни с 57 точки с Милан, ако спечелиха при изпадане се бори Дженоа, но не можа да се възползва максимално от дългите периоди на доминация на стадион Луиджи Ферарис и да запази две точки от преднината. Наполи вече може да си върне върха по голова разлика с победа в преследващия Шампионска лига Лацио в неделя вечерта, преди да приеме Милан следващия уикенд. Шампионът Интер има мач пред двамата претенденти за титлата си, но не успя да победи в последните си четири мача в лигата в малък спад, който също ги доведе до елиминиране от Ливърпул от Шампионската лига.

Грандът на Милан ще се изправи в първия мач от полуфинала за Купата на Италия във вторник, докато Наполи ще има цяла седмица, за да се подготви за още един голям мач, след като падна от отрезвяващо поражение в Лига Европа от Барселона. Интер имаше достатъчно шансове да вземе точките в петък, но отново не можа да намери финалния щрих – обща нишка в тревожната форма на отбора на Симоне Индзаги – въпреки че има 21 удара срещу енергичен отбор на Дженоа, подкрепен от страстни домакини. Те се приближиха най-близо, когато Д’Амброзио отбеляза с глава в ъгъла на Хакан Калханоглу в 62-ата минута извън гредата, една от множеството възможности в задъханата нощ, в която Калханоглу и Един Джеко, наред с други, бяха извън целта. Лео Остигард беше страхотен отзад за Дженоа, който остава в долната тройка със 17 точки след петото си поредно равенство, на четири разстояние от Венеция, която е точно извън зоната на изпадащите.

Гневът на Хандбала на Милан: Стефано Пиоли не можеше да повярва, че изравнителят на Destiny Udogie е получил право да стои и да спечели равенството на Удинезе с 1-1 в Милан. Самият Удоги каза след мача, че приглушеното му тържество от отбелязването на първия си гол като професионален футболист на „Сан Сиро“ от всички места е, защото „не беше сигурен“ дали се е справил. И Пиоли изрази разочарованието си от решението, след като се появиха кадри, на които се вижда как италианският национал до 21 години докосва топката с ръка. „Този ​​изравнител трябваше да бъде забранен, Удоги ясно докосва топката с ръка“, каза той пред DAZN. „Не играхме особено добре, но VAR трябваше да го види, това е ясна грешка. „Не за първи път сме наказани (с съдийско решение). Може би Удинезе щеше да изравни по-късно, но това не е наред." Милан, който също завърши наравно на дъното на Салернитана миналата седмица, беше неудържим срещу отбор, който се намираше на 14-то място, който спечели само веднъж от началото на годината. Едно безпроблемно първо полувреме беше оживено само от откриването на Рафаел Леао в 29-та минута, което дойде, след като португалският национал успя красиво да повали изрязания пас на Сандро Тонали, отстранен от Родриго Бекао, преди да завърши спокойно. Удинезе не бяха доволни от това, което смятаха за фаул на Леао срещу Бекао и след почивката гостуващата страна излезе с уши между зъбите, Толгай Арслан нямаше късмет да не види как ниският му удар се плъзга точно покрай гредата на часовата граница. Удоги вкара спорния гол, който щеше да спечели равенството на Удинезе и Майнян трябваше да бъде в най-добрата си сила в добавеното време, за да попречи на Жерар Деулофеу да грабне драматична победа.