I кръг: Индонезия срещу Виетнам без гол

Сингапур, - Индонезийският национален отбор изигра равенство без голове в първия кръг срещу Виетнам, сряда (15.12.2021 г.). Индонезийският национален отбор има важен мач в Купата на AFF 2020, резултатът от мача срещу Виетнам ще определи възможността за преминаване към полуфиналите.

През първото полувреме двата отбора се опитаха да се пресират един друг с дълги пасове. Виетнам все още не успява да влезе в наказателното поле заради стегнатата защита на Индонезия.

От друга страна, Индонезия няколко пъти се опита да стреля на дълги разстояния, които не са попаднали в целта. Езра Уолиан беше изолиран на фронтовата линия, защото не получаваше доставки отдолу.

Индонезия беше по-притисната от Виетнам в първия кръг. До 28-ата минута Виетнам имаше четири шанса срещу Индонезия.

В 33-ата минута златна възможност на Чонг Фуонг все пак се отклони от индонезийския гол.

В 42-ата минута удар на Хоанг Дук все пак се отби от индонезийската врата.

Виетнамските играчи изглеждат свободни да играят с топката в индонезийската защита.

До първите 45 минути резултатът беше 0-0. Срещата между Индонезия и Виетнам завърши с нулево равенство през първото полувреме.