Спорт Новини

Барселона и Атлетико се завръщат в четворката на Ла Лига

МАДРИД: Барселона и Атлетико Мадрид се присъединиха отново към четворката на Ла Лига в неделя, след като Барса се нуждаеше от късна дузпа, за да победи Елче с 2-1, преди Атлетико да победи Реал Бетис с 3-1, Жоао Феликс вкара два пъти на Бенито Виламарин. Това е първият път, когато Барселона и Атлетико са в квалификационните места за Шампионска лига на Ла Лига от август. Атлетико се бори за стабилност и последователност след спечелването на титлата миналия сезон, докато Барса все още се възстановява от финансова криза и напускането на Лионел Меси. И все пак и двата отбора ще растат в увереността, че вече могат да постигнат минималната си цел, която е да избегнат пропускането на Шампионска лига през следващия сезон и допълнителните финансови щети, които биха причинили. Барса вече е трета, изравнена по точки с Атлетико на четвърто място, но е изиграла мач по-малко. И двамата може да си представят шансовете си да завършат втори, със заекващата Севиля само на седем точки напред. Победата на Атлетико над Бетис беше особено значима, като се има предвид, че Бетис започна деня на трето място и изглеждаше най-вероятните кандидати да разстроят установената четворка. Феликс, който отново беше предпочитан пред Луис Суарес, има четири гола в последните си четири мача.

Междувременно Барселона трябваше да дойде отзад на Мартинес Валеро, след като Фидел се възползва от грешка на Педри, само за да Барса се върне обратно благодарение на двама резерви. Феран Торес се отклони от близко разстояние в час преди Мемфис Депай да отбележи дузпа в 84-та минута, след като нападателят привлече Антонио Бараган от Елче в игра с ръка.

Победата продължава впечатляващата си форма за отбора на Шави Ернандес, който не е губил в лигата от декември и влезе в този мач след като вкара четири пъти в три поредни мача за първи път от 2017 г. Когато Шави беше назначен през ноември , Барселона зае девета.

Барселона имаше по-добри шансове през първото полувреме, като най-добрите от тях паднаха на Френки де Йонг, който се стрелна назад, но не успя да победи Едгар Бадия. Тогава Усман Дембеле спринтира ясно и неговият вдигнат удар беше париран на Де Йонг, чието последващо действие бе изчистено от линията от Диего Гонзалес. След това Елче нанесе ударен удар минута преди полувремето, тъй като Барса не успя да се справи с директен гол удар в полето и на фона на объркването, Педри хвърли топката назад, покрай собствената си защита и стигна до Фидел. Фидел докосна и стреля в далечния ъгъл.

Барселона изравни в часа, когато Дембеле стигна до линията и окачи центриране. Жорди Алба не успя да улови топката чисто, но Торес беше идеално поставен, за да насочва. Елче беше изморителен, Барса настояваше за победител и в 82-ата минута получиха своя шанс, когато Депай се изви около Бараган, топката изскочи и Бараган инстинктивно вдигна ръката му да го срещне. Депай заби дузпата в горния ъгъл. Атлетико поведе след 75 секунди в Севиля, когато ударът на Ян Облак беше насочен към Анхел Кореа, който се възползва от летаргичната защита на Бетис, за да центрира към Феликс, нападателят получи лесен завършек.