Левандовски уволнява Байерн в четвъртините на CL

МЮНХЕН: Роберт Левандовски отбеляза рекорден 11-минутен хеттрик, за да изпрати Байерн Мюнхен в четвъртфиналите на Шампионската лига с победа със 7-1 у дома срещу Ред Бул Залцбург във вторник. Полският нападател отбеляза три гола пред името си до 23-ата минута – най-ранният, който някой някога е правил хеттрик в мач от Шампионска лига – тъй като Байерн се отърси от ранните си нерви, за да смаже Залцбург. „Това определено беше изявление от нас и това ни дава надежда, че предстоят още такива“, каза капитанът на Байерн Мануел Нойер пред Amazon Prime, след като отборът му достигна до осмината за рекорден 20-ти път.

Австрийският шампион Залцбург удържа Байерн при равенство 1-1 в първия мач, но надеждите им за разстройство в Мюнхен останаха на парцали, когато Левандовски вкара вкопчаване и две дузпи, за да изпрати Байерн по пътя към известна победа. Само с десет минути и 27 секунди между първия и третия гол на Левандовски, това беше най-бързият от шестте хеттрика, които полякът отбеляза в Шампионската лига. „Знаехме, че трябва да атакуваме наказателното поле днес и да вкараме Леви в игра, защото срещу него е толкова трудно да се защитава“, каза Томас Мюлер. „Всички знаехме колко важен беше този мач днес. Ако бяхме нокаутирани, следващите три месеца щяха да бъдат много тъжни за нас“, добави той. Байерн започна с тежка атака 3-5-2, но те изглеждаха нервни отзад и имаше шансове и в двата завършва в първите минути. Левандовски форсира рязко спасяване от Филип Кьон с първата атака в мача, докато Николас Капалдо бе отречен в другия край с брилянтен блок от Кингсли Коман.

Левандовски с благодарност изпълни дузпа, за да даде преднина на Байерн в 12-та минута, след като беше съборен от Максимилиан Вубер в наказателното поле. Първоначално преднината изглежда не успокои нервите на Байерн и Залцбург почти изравни, когато Николас Зайвалд отправи яростен удар над бара в другия край. Но Левандовски беше в хищническо настроение и скоро добави още два, за да завърши своя хеттрик и постави равенството отвъд австрийската страна. След като проби втора дузпа в долния ъгъл, за да удвои преднината, той добави трета на контра -атака, преследване на хлабава топка над линията след един с Koehn. Байерн вече мъркаше, а Серж Гнабри отбеляза съкрушително неизбежен четвърти след елегантен ход на половин час. Мюлер направи брилянтен удар в долния ъгъл, за да направи 5-0 малко след полувремето, преди Байерн да включи круиз контрол.

Гостите грабнаха утешителен гол с клинична контраатака на 20 минути след време, 18-годишният датчанин Мауриц Кяергор разби удар, подобен на Джеф-Хърст, в горния ъгъл покрай Мануел Нойер. Но домакините имаха последната дума, тъй като Мюлер погали своята секунда, а Левандовски нагласи Сане за седмия на Байерн след няколко минути.