Спорт Новини

Първо полувреме Ливърпул победи Брайтън с 1-0

Ливърпул, - Ливърпул временно води с 1-0 над Брайтън и Хоув Албиън в мача от Висшата лига на The American Express Community Stadium, събота (3.12.2022) вечер WIB. Предимството бе открито с гол на Луис Диас в 18-ата минута.

Въпреки загубата на тесно притежание (49%), Ливърпул изглеждаше доминиращ по отношение на възможности. Имаше осем експеримента, проведени от Ливърпул, три от които доведоха до гола на Брайтън.

Началният гол бе създаден след дългото подаване на Джоел Матип с глава на Луис Диас, който беше по-бърз от атаката на вратаря Робърт Санчес. Диас падна поради удар от вратарски удар и имаше късмет, че успя да продължи мача.

Други две възможности получиха Ливърпул в последните пет минути. В 32-ата минута ударът на Садио Мане извън наказателното поле все още беше слаб, така че беше лесно уловен от вратаря. След това в 42-та минута дойде ред на Мохамед Салах да приветства центрирането на Трент Александър Арнолд, което все още беше слабо.

Малко след това Салах получи нов шанс, когато пробивът му отляво се доближи до целта. Но ударът му все още може да бъде задвижван от краката на вратаря.

Състав

Брайтън: Робърт Санчес, Тарик Лампети, Марк Кукурела, Люис Дънк, Ив Бисума, Нийл Мопей, Алексис Мак Алистър, Ленадро Тросар, Стивън Алзате, Соли Марч, Джоел Велтман. Замени: Джейсън Стийл, Том МакГил, Енок Мвепу, Паскал Грос, Адам Лалана, Якуб Модер, Дани Уелбек, Шейн Дъфи, Марк Леонард.

Ливърпул: Алисън, Трент Александър-Арнолд, Джоел Матип, Върджил ван Дайк, Анди Робъртсън, Джордан Хендерсън, Фабиньо, Наби Кейта, Садио Мане, Луис Диас, Мохамед Салах. Замени: Кайомхин Келехер, Тиаго Алкантара, Джеймс Милнър, Роберто Фирмино, Джо Гомес, Къртис Джоунс, Диого Джота, Костас Цимикас, Харви Елиът.