Спорт Новини

Мачът от Бундеслигата беше прекратен, след като съдията удари по главата с чаша бира

БОХУМ: Мачът от Бундеслигата между Бохум и Борусия Мьонхенгладбах беше прекратен в петък, след като помощник-съдията беше ударен по главата от чаша с бира, хвърлена от трибуните. Гладбах водеше с 2-0 в Бохум след голове през второто полувреме на Аласан Плеа и Бреел Емболо, когато мачът беше прекъснат след 71 минути, когато линията Кристиан Гителман нанесе удар в главата. Реферът взе решение да спре играта завинаги след 20 минути. И двата клуба веднага се обърнаха към социалните мрежи, за да осъдят инцидента. „Можем само официално да се извиним на линейния съдия Кристиан Гителман“, каза Бохум в социалните медии. „Много неудобна и горчива вечер за нас. Изключително глупав екшън от идиотски фен.” Спортният директор на Гладбах Роланд Виркус добави: „Такива неща никога не трябва да се случват. Ядосва те, когато една добра футболна игра трябва да завърши така.” Бохум беше 11-и в таблицата, две точки пред Гладбах, на 13-та позиция, преди мача в петък.