Ювентус поднови интереса към Мемфис Депай

Баку, 29 март,

Ювентус поднови интереса си към нападателя на Барселона Мемфис Депай.

Съобщава се, че "бианконерите" са искали да го подпишат безплатно през лятото, когато договорът му с Лион приключи, но тогава играчът избра отбор от Каталуния.

Самият футболист сега иска да смени клуба, тъй като загуби мястото си в основния отбор на каталунците, след като дойде на поста старши треньор Шави. Portal Transfermarkt оценява 28-годишния играч на 45 милиона евро.

Депай има 20 мача през този сезон, като отбеляза 10 гола и направи 2 асистенции.

На международната арена Мемфис представлява Холандия от 15-годишна възраст. През 2011 г., като част от отбора на Холандия до 17 години, той спечели Европейското първенство. Дебютира в основния отбор през 2013 г., а на следващата година заема трето място на Световното първенство в Бразилия.

През 2011 г. Депай започна да бъде привлечен от игрите на основния отбор. На 21 септември 2011 г. 17-годишният Мемфис прави първото си участие в първия отбор на ПСВ в мача за Купата на Холандия срещу аматьорския отбор VVSB (8:0). На 26 февруари 2012 г., в мач срещу Фейенорд, Мемфис дебютира в Ередивизия. В дебютния си сезон Депай отбеляза 3 гола в 8 мача в лигата и 2 гола в 3 мача от Купата на Холандия, която в крайна сметка спечели с клуба. На 29 юни 2012 г. Мемфис удължи договора с първия отбор на Айндховенци, подписвайки споразумение с тях до 2017 г. През сезон 2012/13 той се появи на терена в 20 мача на Ередивизия, като отбеляза два гола. Заедно с клуба Мемфис стигна до финала за Купата на Холандия за втори пореден път, където излязоха пет минути преди финалния съдийски сигнал вместо Дрис Мертенс, но този път ПСВ не успя да спечели трофея и клубът загуби за Алкмар АЗ с резултат 2:1.

В първия мач от Шампионска лига 2013/14 срещу Зулте Варегем, който завърши 2:0, Депай отбеляза един от головете. ПСВ в крайна сметка не успя да стигне до груповата фаза на Шампионската лига, като загуби в четвъртия кръг на квалификациите от Милан и получи правото да играе само в Лига Европа. На 3 октомври, във втория мач от груповата фаза на Лига Европа срещу Черноморец Одеса, Депай вкара топката в самото начало на мача и даде асистенция в последните му минути. През следващия сезон на Ередивизия холандското крило изигра 32 мача с ПСВ и отбеляза 12 гола. Представянето на Депай помогна на клуба му да заеме 4-то място в таблицата на националното първенство и да влезе в квалификационния кръг на Лига Европа.