Световният шампион Бибосинов спечели кървавото дерби на турнира в Тайланд

Световният шампион и олимпийски медалист по бокс Сакен Бибосинов спечели първия двубой на международния турнир Thailand Open, съобщава bbabo.net.

Продължение 1. Медалистът от Мондиал 2021 от Казахстан започна турнира в Тайланд с победа В категория до 52 килограма казахстанският златен медалист се срещна със сънародника си Санжар Ташкенбай и спечели битката с единодушно решение.

Във втория рунд Ташкенбай нарани носа си: след кратка почивка лекарят позволи на битката да продължи. По-късно кървенето се засили, но битката не е спряна.

Победата позволи на Бибосинов да стигне до четвъртфиналите, където ще се срещне с Танарат Саенфет от Тайланд.

Да добавим, че освен Бибосинов с Ташкенбай, в заявката на казахстанския национален отбор попаднаха още девет боксьори.

По-рано в Сърбия завърши международен турнир, на който казахстанци спечелиха 12 медала.

Бибосинов и др. Боксовият отбор на Казахстан определи състав за турнира в Тайланд