Това е единственият състезател от Moto2, който някога е имал официално състезание в MandalikaIndiHome...

Mandalika, – Всички Moto2 състезатели дойдоха на Pertamina Mandalika International Street Circuit без опит в тестването на пистата, с изключение на един състезател от отбора Yamaha VR46 Master Camp, принадлежащ на състезателната легенда Валентино Роси.

Мануел Гонзалес не само тества, но и участва в официални състезания на пистата Мандалика. Той вече се състезаваше в Мандалика дори преди екипите на MotoGP да дойдат тук за тридневен тест миналия февруари.

Как така?

Оказва се, че преди да се присъедини към отбора VR46 Moto2, Гонзалес е бил състезател на WorldSSP, а именно междинния клас в събитието Superbike.

Мандалика направи своя международен дебют, като проведе Световната серия Superbike през ноември 2021 г.

Гонзалес стана един от пилотите, които се състезаваха в клас WorldSSP. Въпреки че не спечели този път, той поне познава пистата Мандалика по-добре от другите състезатели в Moto2.

„Този ​​уикенд ще бъде страхотен, защото аз съм единственият състезател в Moto2, който е запознат с тази писта“, каза Гонзалес в полученото изявление.

Испанецът беше достатъчно силен в събитието WorldSSP миналия сезон с две победи и общо пет резултата на подиума, което го постави на трето място в крайното класиране.

„Мандалика е писта, която наистина харесвам и подхожда и на моя стил на каране. Пистата е широка със завои, които могат бързо да се преодолеят с булдозер. Според мен ще можем да се представим добре тук."

Отборът VR46 се състезава в Moto2 за първи път по време на откриващото състезание в Катар по-рано този месец.

Състезанието Moto2 в Мандалика ще започне в 12.20 WIB, неделя (20.3.2022 г.).