Медии: Алекс Фъргюсън ще стане ръководител на аналитичния отдел на Манчестър Юнайтед

Алекс Фъргюсън ще ръководи аналитичния отдел на английския футболен клуб Манчестър Юнайтед, който ще оказва подкрепа и съвети на ръководството. Това съобщи Daily Mail в петък.

Съобщава се, че отделът ще включва бившия главен изпълнителен директор на клуба Дейвид Гил, бившия капитан на отбора Браян Робсън и спортния директор на клуба Джон Мърто.

Фъргюсън е на 80 години и е един от най-награждаваните треньори в историята на футбола. Шотландецът води Манчестър Юнайтед от 1986 до 2013 г., с него английският клуб стана 13-кратен шампион на Английската Висша лига (EPL), което е рекорд, петкратен носител на ФА Къп, четирикратен носител на Купата на футболната лига, 10-кратен носител на Суперкупата на страната. Освен това Манчестър Юнайтед многократно става победител в международни турнири: два пъти - Шампионската лига, по веднъж - Купата на носителите на купи и Суперкупата на УЕФА, Междуконтиненталната купа и Световното клубно първенство.

През миналия сезон Манчестър Юнайтед завърши на шесто място в класирането на английския Чемпиъншип и стигна до 1/8-финалите на Шампионската лига, където загуби от Атлетико Мадрид с общ резултат (1:1, 0:1). През новия сезон отборът ще играе в груповата фаза на Лига Европа.