Медведев се надпреварва за полуфиналите в Лос Кабос

ЛОС КАБОС: Световният номер едно Даниил Медведев се класира за полуфиналите на ATP турнира на твърди кортове в Лос Кабос, Мексико, в четвъртък с победа с 6-2, 6-2 над Рикардас Беранкис. Медведев, който играе първия си турнир, откакто се отказа от четвъртфиналите в Майорка през юни, стартира завръщането си с победата си в мач 250 в кариерата над австралийския квалификант Ринки Хиджиката в сряда.

Той каза, че победата над Беранкис от Литва се е чувствала „много различна“, но резултатът е бил същият и никога не е изглеждал съмнителен, тъй като Медеведев изигра осем поредни игри, за да премине от 2-2 в първия сет до 6-2, 4-0 и напълно под контрол. „Опонентът ми игра много по-различно, много по-агресивно“, каза Медведев, добавяйки, че това всъщност работи в негова полза. „Честно казано, срещу такъв тип играчи понякога нямаш какво да правиш. Просто се опитайте да сервирате добре, връщайки топките обратно в корта.

Медведев ще се изправи срещу четвъртия поставен сърбин Миомир Кечманович за място на финала. Кечманович победи Брандън Накашима с 6-2, 6-4. Медведев преследва първата си титла за 2022 г. Той падна от Рафаел Надал в агонизиращ финал на Откритото първенство на Австралия и пропусна Уимбълдън заради наказанието за руски и беларуски играчи. Ако стигне до финала тук, Медведев ще бъде сигурен, че ще вземе номер едно в световната ранглиста в защитата на титлата на US Open във Флашинг Медоус по-късно този месец.

„Засега играя страхотно тук“, каза Медведев. „Разбира се, колкото по-напред отиваш, толкова по-трудни са мачовете, толкова по-трудни са опонентите, толкова по-голям е натискът. „Но това ни харесва и с нетърпение очаквам утрешния ден.“