Бенфика, Киев, Айндховен и Рейнджърс продължават към плейофите на Шампионската лига

ПАРИЖ: Двукратните бивши шампиони Бенфика ще играят с украинския Динамо Киев, докато ПСВ Айндховен на Рууд ван Нистелрой ще се изправи срещу Глазгоу Рейнджърс, след като всички те се класираха за финалния плейофен кръг на Шампионската лига във вторник.

Луук Де Йонг спечели в 109-ата минута, когато ПСВ Айндховен победи Монако с 3-2 в продълженията в Холандия, за да премине презултат 4-3.

Де Йонг беше категоричен, че отборът му заслужава победата.

„Монако удари гредата, аз уцелих целта“, каза капитанът на ПСВ.

Монако беше събуден през нощта, когато пред хотела им бяха изстреляни фойерверки и имаше огнена атмосфера в препълнения стадион в мач на люлка.

Джоуи Веерман изстреля холандците напред в 21-та минута със сладък удар в далечния ъгъл, но Гилермо Марипан след това изравни клинично с хладнокръвен завършек в битка с вратата.

След това нападателят на Монако Уисам Бен Йедер се втурна към пронизваща топка, за да удари гола, преди ПСВ да изравни късно, когато мексиканецът Ерик Гутиерес предаде на ПСВ в 89-та минута.

Бенфика победи Митиланд с 3-1, за да спечели с общ резултат 7-2 благодарение до голяма степен на полузащитника Енцо Фернандес и 20-годишния нападател Енрике Араухо, които отбелязаха преди Пионе Систо да отговори за датчаните.

Аржентинецът Фернандес, на 21 години, и Араухо записаха едва вторите си европейски участия, докато Диого Гонкалвес отбеляза третия гол за победителите от 1961 и 1962 година.

В Шотландия Малик Тилман довърши обрат, като отбеляза решаващия гол 11 минути преди края на Рейнджърс победи Юнион Сен Жилоаз с 3-0.

Константин Вивчаренко и Виктор Циганков изведоха Динамо Киев срещу австрийския Щурм Грац с 3-1 при две равенства с усилия в продълженията.

Динамо беше втори в украинската Висша лига, когато Русия нахлу в страната по-рано тази година.

По-рано молдовският Шериф Тираспол, който изуми Реал Мадрид на Сантяго Бернабеу по време на груповите фази от миналия сезон, беше нокаутиран от Виктория Пилзен, като чешкият екип спечели с 4-2 в два мача.

Първият мач от плейофите ще се проведе на 16/17 август с реваншите седмица по-късно.