Франкфурт смазва борещия се Леверкузен в Бундеслигата

Даичи Камада отбеляза два гола и помогна на Айнтрахт Франкфурт да смаже Байер Леверкузен с 5-1 в 10-ия кръг на Бундеслигата в събота.

„Орлите“ започнаха силно мотивирани на родна земя и стигнаха до ранни положения, след като Марио Гьотце проби от 20 метра в деветата минута, преди Рандал Коло Муани да отприщи удар в ръцете на вратаря на Леверкузен Лукас Храдецки пет минути по-късно.

Леверкузен показа признаци на живот след половин час, когато ударът с глава на Джереми Фримпонг разтърси дограмата изневиделица.

В крайна сметка домакините откриха резултата със страхотна асистенция на фаул на Едмонд Тапсоба в наказателното поле, което позволи на Камада да вкара последвалата дузпа точно преди почивката.

„Werkself“ започнаха ярко второто полувреме и шокираха Франкфурт с изравнителен гол чрез удара с глава на Пиеро Хинкапие в 56-ата минута.

Франкфурт не остана впечатлен и отговори две минути по-късно, когато Муани отбеляза центриране на Кристофър Ленц с глава.

Нещата вървяха от лоши към по-лоши за Леверкузен в края на часа, когато Йеспер Линдстрьом направи 3-1, преди Хинкапи да получи нареждане за марш за второто си нарушение, което предизвика жълт картон, което доведе до нова дузпа в 72-ата минута. Камада се активизира и реализира дузпата, за да стане четири.

Домакините все още не бяха готови с отбелязването на голове, тъй като Лукас Аларио увеличи преднината си, за да завърши петата победа за сезона в последните минути на мача.

От друга страна, борещият се Щутгарт се върна към победите, след като отстъпи последно поставения Бохум с 4-1.

Поредицата от две победи на Вердер Бремен приключи, след като клиничният Майнц грабна победа с 2-0 като гост.

Лайпциг удължи серията си без загуба до пет мача, след като се справи с упоритата Херта Берлин с 3-2.

Борусия Мьонхенгладбах отстъпи преднината си на два пъти и сподели плячката с Волфсбург след равенство 2-2, докато Хофенхайм победи новоповишения Шалке с 3-0 в петък. ■