Реал Мадрид оказва натиск върху Барселона, Реал Сосиедад и Атлетик Клуб печелят

Реал Мадрид победи Селта Виго с 2-0 на Сантяго Бернабеу в събота вечер, за да окаже натиск върху ФК Барселона на върха в Ла Лига.

Марко Асенсио вкара центриране на Винисиус-младши след 42 минути, за да изведе Мадрид напред, а Едер Милитао отбеляза с глава две минути след почивката, за да осигури точките за отбора на Мадрид, в който треньорът Карло Анчелоти отново промени стартовите си 11.

Реал Мадрид вече е на осем точки зад ФК Барселона, който има труден домакински мач срещу Атлетико Мадрид в неделя следобед.

Реал Сосиедад се върна след гол загуба и победи с 2-1 у дома срещу Райо Валекано.

Въпреки че Иси Паласон изведе Райо в преднина в 57-ата минута, Александър Сорлот изравни със силен удар с глава и Карлос Фернандес отбеляза победния гол, с помощта на отклонение от защитника на гостите Флориан Лежен девет минути преди края.

Надеждите на Бетис за класиране в челната четворка претърпяха неуспех, когато загубиха с 3-2 от Осасуна. Анте Будимир отбеляза два гола за домакините след шест и 11 минути и въпреки че Хуан Миранда направи 2-1 само 16 минути преди края, Джон Монкайола добави трети за Осасуна преди почивката.

Гуидо Родригес върна един гол за Бетис 20 минути преди края, но Осасуна удържа трудна победа.

Атлетик Билбао постигна три победи и равенство от последните си четири мача, за да се доближи до място в Европа след удобна победа с 2-1 като гост на борещия се Алмерия.

Нико Уилямс изведе Атлетик напред в деветата минута с удар, който се промъкна под вратаря след асистенция на Ойхан Сансет, а Сансет осигури на Оскар де Маркос да удвои преднината им 10 минути след почивката.

Алмерия не затрудни гостите, докато Алекс Сентелес не отбеляза впечатляващ гол от воле във втората минута на добавеното време.

Голът на Мончу в 24-ата минута помогна на Валядолид да постигне две победи от два мача, за да ги изведе на седем точки пред последните три с победа с 1-0 у дома срещу Жирона.

Надеждите на Еспаньол за оцеляване претърпяха голям удар в петък вечерта, когато загубиха 0-0 у дома срещу Кадис в пряк двубой, за да избегнат отпадането.

Резултатът помага на Кадис да остане на четири точки пред Еспаньол, който има две поражения и едно равенство, откакто Луис Гарсия пое треньорския пост. ■