Спорт Новини

Добра седмица за Манчестър Сити с финално място за Купата, Арсенал се подхлъзна във Висшата лига

Рияд Марез вкара хеттрик, докато Манчестър Сити преодоля Шефилд Юнайтед с 3-0 в полуфинала на Купата на Англия, като така качеството им се брои за края на една добра седмица, в която те също си осигуриха място на полуфиналите на Шампионската лига на УЕФА.

Манчестър Сити имаше 79 процента от топката срещу надеждите за промоция в Чемпиъншип, но Шефилд се вкопчи и се защитаваше смело до дузпата на Марез в 43-ата минута.

Алжирецът удвои преднината на Сити 16 минути след второто полувреме, след като премина безапелационно, и завърши своя хеттрик пет минути по-късно, за да осигури победата.

Сити ще играе срещу победителя от неделния полуфинал между Брайтън и Манчестър Юнайтед.

Отборът на Пеп Гуардиола влезе в мача за Купата след добри новини във Висшата лига, тъй като лидерът в лигата Арсенал завърши наравно 3-3 у дома срещу Саутхемптън в петък вечер.

Арсенал отвърна на удара от 3-1, за да грабне точка с два гола в последните три минути в петък, но въпреки драмата, резултатът все още е две пропуснати точки от страна на Микел Артета.

Резултатът оставя Арсенал с пет точки пред Манчестър Сити, но те изиграха още два мача и сега трябва да спечелят в жизненоважното си гостуване на стадион Етихад в Сити в средата на следващата седмица.

Бързи голове на Карлос Алкарас и Тео Уолкът водят Саутхемптън до 2-0. Габриел Мартинели върна един гол преди полувремето, но Дуе Калета-Кар направи 3-1 в 66-ата минута. Мартин Одегаард създаде драма в 88-ата минута, а Букайо Сака спаси точка в последната минута на нормалното време, но Арсенал ще види това, тъй като загуби още две точки след равенствата срещу Ливърпул и Уест Хям.

В събота голът на Дъглас Луис в 87-ата минута спаси точка за Астън Вила, чиято серия от пет победи завърши с равенство 1-1 като гост на Брентфорд, който бе повел в 65-та минута чрез Иван Тони.

Ливърпул се придвижва на точка зад Астън Вила на седмо място с победа с 3-2 у дома срещу затруднения Нотингам Форест, благодарение на два гола на Диого Жота и още един на Мохамед Салах.

Форест на два пъти изравни с голове на Неко Уилямс и Морган Гибс-Уайт в оживена, но в крайна сметка безплодна игра.

Дийн Смит видя победата на Лестър Сити с 2-1 у дома срещу Уулвърхемптън при домакинския си дебют като треньор, като Тимъти Кастан отбеляза победа през второто полувреме, след като Келечи Ихеаначо отмени ранния гол на Матеус Куня за гостите.

Този резултат показва, че Евертън пада в долната тройка, въпреки бойната точка при равенството 0-0 като гост на Кристъл Палас.

Лийдс Юнайтед също е в отчаяна беда, след като Хари Уилсън и Андреас Перейра ги осъдиха на загуба с 2-1 от Фулъм. ■