Спорт Новини

Двата гола на Марко Симич водят до победата на Персия

Бали, - Два гола на Марко Симич успяха да осигурят победата на Персия Джакарта с 2-1 над ПСИС Семаранг в мача от Лига 1 в четвъртък (01.06.2022 г.). Освен Симич, победата на Персия не можеше да бъде отделена от зашеметяващата акция на вратаря Андритани Андриансях, който направи много важни спасявания в този мач.

Персия Джакарта откри резултата чрез удар с глава на Марко Симич след центрирана асистенция на Марко Мота. Не след дълго след гола на Persija Jakarta, PSIS Semarang веднага отговори 5 минути по-късно. Ека Фебро Йоги Сетиаван отбеляза изравнителен гол за ПСИС Семаранг в 19-ата минута.

Изхождайки от грешката на защитника на Персия Джакарта, Ека Фебри успешно се бори за топката пред вратата. Първото полувреме завърши с резултат 2-1 за временно предимство на Persija Jakarta срещу PSIS Semarang.

Второто полувреме беше горещо, играта беше бърза от Persija Jakarta и PSIS Semarang. И двата отбора се затрудняваха да отбележат голове, защото и двамата играха добре в защита.

Въпреки това безизходицата на Персия отново беше прекъсната, след като Симич отбеляза втория си гол в 69 мин. Започвайки от развален пас на Рико Симанджунтак, Марко Симич изби силно топката във вратата на Ласкар Махеса Дженар.

До края на второто полувреме повече голове не бяха отбелязани.