Sport News

Nawias Abrahama daje Romie uderzające zwycięstwo w Atalanta

BERGAMO: Tammy Abraham uderzył dwa razy, gdy Roma zakończyła się wygraną 4-1 w wymyślonej Atalanta w sobotę, w największym zwycięstwie Jose Mourinho od powrotu do Serie A. Abraham otworzył wynik z mniej niż minutą na zegarze na stadionie Gewiss i zakończył mecz późno, ponieważ Roma zmniejszyła lukę między nimi a miejscami w Lidze Mistrzów do pięciu punktów. Nicolo Zaniolo i rodak Abrahama, Chris Smalling, również osiągnęli imponujące zwycięstwo, po raz pierwszy przeciwko jednej z najlepszych włoskich drużyn w tym sezonie, co zajęło im piąte miejsce i zniweczyło rosnące nadzieje Atalanty na tytuł mistrzowski. Drużyna Gian Piero Gasperiniego zajmuje trzecie miejsce, sześć punktów za mistrzami i liderami ligi, Interem Mediolan, który w piątek zmiażdżył Salernitana 5:0, i spadnie na czwarte, jeśli Napoli pokona AC Milan w niedzielę. Roma objęła prowadzenie w dziwny sposób, gdy po wpadnięciu w pole karne Abraham skierował do przodu finisz z bliskiej odległości, który odbił się wysoko od Martena de Roona i wpadł do siatki. Drużyna gości była przygwożdżona we własnym obszarze przez długi czas, ale podobnie jak Villarreal, który kilka dni temu wykonał własne rozbicie w Bergamo, Roma uderzyła w przełamanie przez grasującego Zaniolo, aby podwoić przewagę nad biegiem gry w 27. minucie. Atalanta kontynuował presję i wrócił do gry w przerwie w pierwszej połowie, kiedy niskie uderzenie rezerwowego Luisa Muriela odbiło się od Cristante i nie pozostawiło bramkarzowi Romów Rui Patricio żadnych szans. A kibice gospodarzy myśleli, że będą świadkami zakończenia trybuny w 68. minucie, kiedy Jose Luis Palomino dotknął piłkę do domu po strzale Duvana Zapaty, ale Argentyńczyk został wykluczony z gry na spalonym przez VAR. Cztery minuty później Smalling uderzył Atalantę pięścią w brzuch, spotykając się z doskonałym rzutem wolnym Jordana Veretouta, aby uderzyć trzecią bramkę z bliskiej odległości. Abraham strzelił sześć ligowych goli w sezonie na osiem minut przed końcem, trafiając do domu potężnym finiszem po raz pierwszy po tym, jak zablokowany strzał Veretouta spadł mu idealnie na strzelnicy. Juventus dąży do wznowienia sezonu w sobotę, podczas podróży do Bolonii.