Ekonomia & Biznes Wiadomości

Piłka ręczna EURO 2022: Chorwacja przegrywa z Francją w opener

Chorwacja (bbabo.net), – Chorwacja dobrze walczyła, ale w czwartek przegrała mecz otwarcia Mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn w 2022 roku ze złotymi medalistami olimpijskimi, Francją na Węgrzech.

Chorwacja, której brakowało kapitana Domagoja Duvnjaka, powoli rozpoczęła mecz i w pierwszych 15 minutach była w stanie znaleźć bramkę tylko kilka razy. Z dużym, głośnym chorwackim kontyngentem na trybunach, Chorwacja wróciła i do przerwy miała tylko 13-11 mniej.

Francja, która jest jednym z faworytów turnieju, popełniła na początku drugiej połowy szereg nietypowych błędów, gdy Chorwacja przyspieszyła tempo. Chorwacja zmniejszyłaby stratę do zaledwie dwóch bramek, gdy temperament zaczął być testowany po dwóch starciach w ciągu minuty, w których David Mandić zdobył czerwony samochód za faul.

Czerwona kartka na 13 minut przed końcem nie pomogła Chorwacji, ale udało im się walczyć do końca, zanim ostatecznie przegrali mecz 27-22.

Kapitanowie zastępców Ivan Čupić i Tin Lučin w ataku byli imponujący dla Chorwacji, podczas gdy Ivan Pešić wykonał kilka dobrych obrońców w bramce.

Chorwacja zagra w sobotę 15 stycznia z Serbią, a w poniedziałek 17 stycznia zmierzy się z Ukrainą w ostatnim meczu grupowym.

Chorwacja, która w zeszłym roku była finalistką, gra w swoich 15. Mistrzostwach Europy.