Ekonomia & Biznes Wiadomości

Chorwaccy sportowcy zdobywają 189 medali w 2021 r.

Chorwacja (bbabo.net), - ZAGRZEB, 31 grudnia (Hina) – Chorwaccy sportowcy w 2021 roku zdobyli łącznie 189 medali we wszystkich kategoriach wiekowych na głównych zawodach międzynarodowych, w tym 60 złotych, 49 srebrnych i 80 brązowych medali, według wskaźników statystycznych Chorwackiego Komitetu Olimpijskiego (HOO).

W elicie seniorów chorwaccy zdobyli 127 medali, w tym 42 złote, 33 srebrne i 52 brązowe, a juniorzy 52 (14+15+23), a kadeci 10 (4+1+5).

Oprócz ośmiu medali olimpijskich z Tokio (trzy złote, trzy srebrne i dwa brązowe), seniorzy zdobyli 38 medali (12+10+16) na mistrzostwach świata, 31 medali (10+7+14) na mistrzostwach Europy i 46 medali (16+13+17) na zawodach o Puchar Świata.

Na mistrzostwach świata zdobyli trzy drużynowe brązy, a chorwaccy tenisiści zdobyli srebro w Pucharze Davisa.

Najlepszy wynik na mistrzostwach świata osiągnęli zawodnicy juniorzy — 24 medale (9+8+7), na mistrzostwach Europy 21 medali (4+4+13), a na pucharach świata siedem (1+3+3).

Kadeci zdobyli pięć medali (1+0+4) na mistrzostwach Europy, cztery (2+1+1) na pucharach świata i jeden złoty na mistrzostwach świata.

Również nasi zawodnicy zajęli 216 razy miejsca od 4 do 8, co w wielu dyscyplinach oznacza, że ​​zakwalifikowali się do finału.

Prezes Chorwackiego Komitetu Olimpijskiego Zlatko Mateša podziękował chorwackim sportowcom za znakomite wyniki w pandemii 2021, co wymagało poświęcenia, wielkiej cierpliwości i dodatkowego przygotowania, a w drugim z rzędu życzył im dobrego zdrowia i dużo lepszych warunków do zawodów sportowych. Rok olimpijski.