Wiadomości

Pakistan – Nierozsiany Ivan zdobywa tytuł World Jr Tennis C’ships

Pakistan (bbabo.net), - ISLAMABAD: Nierozstawiony Ivan Iutkin z Rosji wywalczył w sobotę tytuł Boys Singles ITF Pakistan AJ Towers World Junior Tennis Championships tutaj, w kompleksie tenisowym PTF-S DA.

Nierozstawiony Ivan Iutkin z Rosji zdobył tytuł Boys Singles, eliminując z piątego rozstawionego Aldiyara Abzhana z Kazachstanu w prostym secie 6-3 6-1. Mecz trwał 40 minut. Ivan Iutkin zaprezentował agresywną grę i nie pozwolił przeciwnikowi uspokoić się przez cały mecz. W pierwszym secie Ivan przebił 4, 6 i 9 partię Aldiyara i zakończył seta na 6-3. W drugim secie Ivan pokazał niezwykłą szybkość i popisał się doskonałym tenisem, a drugiego z łatwością wygrał z wynikiem 6:1.

Czołowa rozstawiona Andra Izabella Sirbu z Rumunii zaanektowała tytuł Girls Singles w ekscytującym dwusetowym meczu z drugą rozstawioną Tamarą Ermakovą z Rosji 7-6(2) 7-5, który trwał 1 godzinę 51 minut. Tamara Ermakova wystartowała z lotu ptaka, przełamując pierwszy i trzeci mecz Andry z przewagą 4-0 w secie otwierającym. Andra Izabella dzielnie walczyła i grała znakomicie w tenisa od linii bazowej i wyrównała seta 4-4, przełamując szóstą i ósmą partię Tamary. Na tym etapie obaj zawodnicy utrzymują swoje serwowanie grając w obronie, a wynik wzrósł do 6-6 all. W dogrywce Andra Sirbu ponownie objęła prowadzenie, popisując się radosnym tenisem, kończąc tie break 7-2. W drugim secie Tamara ponownie objęła prowadzenie 4-1, przełamując czwartą partię Andry Izabelli oddając kilka niesamowitych strzałów. Andar Izabella zmieniła schemat gry; nie tylko wyrównał seta na 5-5 wszystko, ale także pokonał nerwy Tamary i przełamał 11 meczów i utrzymał prowadzenie 6-5. W dwunastym meczu Andra grała dobrze i zakończyła mecz na 7-5 i zdobyła cenne punkty w rankingu światowym, aby poprawić swój międzynarodowy ranking.

W rundzie kwalifikacyjnej 2. ITF Pakistan Elaan Syed Dilawar Abbas Memorial World Junior Tennis Championships Mars Argun (TUR), Esref Kaan Kacar (TUR), Mohammad Ali (CAN) i Yahya Musa Luni (GBR) zakwalifikowali się do głównych losowań wydarzenie, pokonując swoich przeciwników w prostych setach.

Tariq Mehmood Murtaza Prezes Rawalpindi Development Authority i prezes Islamabad Tennis Association uświetnili tę okazję jako gość główny, podczas gdy Afan Aziz, dyrektor generalny AJ Towers (Grupa Aziz), który był również gościem honorowym, rozdał nagrody wśród zwycięzców i zdobywców drugiego miejsca.

Wcześniej ambasador Kazachstanu Yerzhan Kistafin był świadkiem finału Girls Singles i rozmawiał z uczestniczącymi zawodnikami, trenerami, rodzicami i urzędnikami. Doceniał organizację i ustalenia administracyjne działalności prozdrowotnej dla rozwoju tenisa w Pakistanie. Hassan Baig SEVP i Sq. Ldr. Naveed Iqbal SVP Islamabad Tennis Association wraz z pułkownikiem (R) Gul Rehman sekretarzem PTF byli również obecni przy tej okazji.

W finale Boys Singles Ivan Iutkin (RUS) pokonał Aldiyara Abzhana (KAZ) 6-3 6-1. W finale singla dziewcząt Andra Izabella Sirbu (ROU) pokonała Tamarę Ermakovą (RUS) 7-6(2) 7-5.