Wiadomości

Słowenia – Lovro Kos z pierwszym w karierze podium w Pucharze Świata

Słowenia (bbabo.net), - Garmisch-Partenkirchen – Słoweniec Lovro Kos zajął trzecie miejsce w drugim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w ramach sobotniego Pucharu Świata w skokach narciarskich mężczyzn w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Skończył za Ryoyu Kobayashi z Japonii i Markusem Eisenbichlerem z Niemiec.

Dzięki skokom na odległość 143 i 135,5 metra Kobayashi zdobył 291,2 punktu, a Eisenbichler wyprzedził Japończyka jedynie o 0,2 punktu za drugie miejsce. Kos zdobył 286 punktów skokami na odległość 135,5 i 138 metrów.

To pierwsze podium w karierze 22-latka w Pucharze Świata i ósme miejsce na podium dla Słoweńców w Garmisch-Partenkirchen w ramach Turnieju Czterech Skoczni.

Trzech kolejnych Słoweńców awansowało do finałowej serii. Timi Zajc zajął 9. miejsce (137/127,5 m za 264,1 punktu), Anže Lanišek 14. (130/135 m za 257,6 punktów) i Cene Prevc 15. (131/135 m za 257,3 punktów).