Wiadomości

Puchar Chorwacji w Osijeku: Chorwacja zwycięzcą piłki ręcznej w Rosji 30:24

Chorwacja (bbabo.net), – Davor Javorovic/PIXSELL 7 stycznia 2022 r. – Ponieważ COVID-19 nęka narodową drużynę piłki ręcznej Bośni i Hercegowiny, piłka ręczna Chorwacji spotkała się z Rosją, aby w piątek otworzyć Puchar Chorwacji w Osijeku.

Ponieważ pojawienie się Rosji na turnieju zostało uzgodnione wcześniej, Chorwacki Związek Piłki Ręcznej zareagował szybko i zamiast tego zaaranżował dwa mecze towarzyskie z Rosją. Pierwsza grana była w piątek 7 stycznia, druga w tym samym czasie w sobotę 8 stycznia.

Chorwacja została bez Luki Šebeticia z powodu kontuzji, a kapitan Domagoj Duvnjak i Luka Cindrić są w izolacji COVID. Marko Mamić został wykluczony z Pucharu Chorwacji, aby zapobiec dalszym kontuzjom.

Rosja była niegdyś potęgą międzynarodowej piłki ręcznej. W ciągu ostatnich 30 lat od rozpadu Związku Radzieckiego Rosja zdobyła osiem medali w najważniejszych zawodach. Ostatnia jednak była dawno temu, w Atenach na igrzyskach olimpijskich, kiedy zdobyli brąz.

Rosja jest w bardzo ciekawej grupie na Mistrzostwach Europy wraz z Norwegią, Litwą i jednym z dwóch gospodarzy, Słowacją. Ich pierwsza runda rozgrywana jest w Koszycach.

podsumowanie

Rosja strzeliła pierwszego gola w meczu dla 0:1 w 1:41. 10 sekund później Cupic wyrównał 1:1, zanim Rosjanie ponownie objęli prowadzenie po szybkiej kontrze. Mandic osiągnął 2:2 o 2:30. Martinovic strzelił 3:2 w 6. minucie, a gol Mandica dał wynik 4:2 w 7. minucie.

Martinovic strzelił 5:2, zanim Rosjanie ostatecznie strzelili 5:3 w 10. minucie. Minutę później Martinovic ponownie strzelił 6:3!

Cupic osiągnęło wynik 7:4 na 12. pozycji, a chwilę później było 8:4 dla Chorwacji. Lob Jaganjaca przebił do 9:4 z 14. miejsca. Mandic osiągnął 11:7 w 19. minucie.

Martinivoc trafił w lewy górny róg, zdobywając bramkę w 24. minucie (12:9), ponownie o 13:9 minutę później i ponownie o 14:10 w 26. minucie!

Chorwacka gwiazda kontynuowała zdobywanie bramki - Martinovic skręcił wokół bramkarza na 15:12 na 2 minuty przed końcem pierwszej połowy.

Pierwsza połowa zakończyła się 15:12 dla Chorwacji.

Chorwacja strzeliła pierwszego gola drugiej połowy w pierwszej minucie 16:12. Glavas strzelił z 7 metrów przy 17:12.

Martinovic strzelił z 7 metrów 18:13 w 5. minucie. Mihic strzelił swojego pierwszego gola w meczu w 7. minucie 19:15.

Sipic strzelił 20:16 w 10. minucie i ponownie 21:17 minutę później.

W 13. minucie Gadza strzelił 22:18. Jaganjac strzelił rakietę za 23:19 w 15. minucie.

Martinovic strzelił swojego 10. gola w meczu w 17. minucie 24:20. Szybki kontratak Chorwacji dał wynik 25:20 na 18. pozycji.

Jaganjac ponownie strzelił bramkę 26:20, co było największą przewagą Chorwacji w meczu. Jaganjac strzelił 27:22 w 22. minucie.

Bramkarz Mate Sunjic obronił rzut karny dla Rosji w 24. minucie.

Na 3 minuty przed końcem Chorwacja zyskała 5 punktów (28:23).

Wspaniała gra Glavasa sprawiła, że ​​było 29:23. Glavas ponownie strzelił gola 30:23 na 2 minuty przed końcem. Rosja strzeliła ostatniego gola w meczu, który zakończył się 30:24.

Aby dowiedzieć się więcej o sporcie w Chorwacji, śledź dedykowaną stronę TCN.