Społeczeństwo Wiadomości

Niemczinow mówił o jakości gry reprezentacji Rosji w meczu z Danią

Dwukrotny mistrz świata, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich 1998 Siergiej Niemczinow w rozmowie z korespondentem odpowiedział na pytanie o jakość gry rosyjskiej drużyny w meczu turnieju olimpijskiego z Danią (2:0).

„Nasza drużyna wygrała 2:0 – to dobre zwycięstwo, dodaje pewności siebie. Teraz pozostaje nam już tylko przygotować się do kolejnych gier. Na tym etapie najważniejszy jest wynik. Zbiorowa krytyka jakości gry? To było chyba do przewidzenia, bo chłopaki od dawna nie mieli treningów meczowych i być może nasi napastnicy trochę stracą wzrok. Ale jest jeszcze czas na przygotowania, główne mecze przed nami. Reprezentacja gra, może nie tak skutecznie, jak wszyscy by chcieli, ale najważniejsze, że wygrywamy. Czy brakuje graczy NHL? Enkhaelites nie przyszli - to wszystko, musimy o tym zapomnieć, wspierać naszą drużynę i rozmawiać o tych hokeistach, którzy grają ”- powiedział Niemczinow.

Wynik otworzył w drugiej tercji napastnik Pavel Karnauchhov. Asystowali mu Anton Slepyshev i Dmitrij Voronkov. Pięć sekund przed końcem trzeciej tercji napastnik Kirył Siemionow ustanowił ostateczny wynik, posyłając krążek do pustej siatki.

przeprowadził transmisję tekstową online.

Przypomnijmy, że w meczu otwarcia turnieju Rosja pokonała Szwajcarię z wynikiem 1:0, a Dania pokonała Czechy (2:1).

W kolejnym meczu Rosja zagra z Czechami 12 lutego. Spotkanie rozpocznie się o 16:10 czasu moskiewskiego.

Ze względu na sankcje Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) rosyjska drużyna występuje pod nazwą ROC (Rosyjski Komitet Olimpijski), a zamiast hymnu podczas ceremonii wręczenia nagród, fragment I Koncertu fortepianowego z Piotrem Czajkowskim dźwięk.

Wcześniej trener reprezentacji Rosji w hokeju Aleksiej Żamnow skrytykował jakość gry swoich podopiecznych.