Społeczeństwo Wiadomości

Stara Zagora zdobywa brąz na kanadyjskich mistrzostwach świata w zapasach w Rumunii

Stara Zagora, 7 grudnia (bbabo.net) Bukareszt (Rumunia)
W kategorii kobiet z wadą słuchu powyżej 70 kg Tilka Kairyakova zdobyła dwa brązowe medale, Angelina Krasteva w kategorii kobiet z wadami wzroku do 60 kg zdobyła dwa brązowe medale na rękę lewą i prawą, a Donka Yovcheva, która niewidząca, ale startuje w kategorii weteranek do 70 kg, zdobyła brązowy medal na rękę prawą.
"Cieszę się, że zawodnicy „Augusta Stara Zagora” powrócili z łącznie 5 brązowymi medalami. Cieszymy się, że właśnie tymi sukcesami zakończymy sportowy rok. Dziękujemy Gminie Stara Zagora i wierzymy, że nadal będzie naszym kibicem i przyjaciel” – powiedziała Angelina Krasteva.
W mistrzostwach wzięło udział ponad 1000 uczestników z około 40 krajów. Zawodnicy bułgarskiej reprezentacji narodowej i paranarodowej zdobyli wiele nagród i tytułów mistrzowskich, co po raz kolejny udowodniło, że kanadyjskie zapasy są jednym z najbardziej utytułowanych sportów w Bułgarii.Dni wyścigów łącznie 2 złote, 3 srebrne i 11 brązowych medali w lewej i zawody prawej ręki.