Społeczeństwo Wiadomości

Kanada odpadła w hokeju olimpijskim mężczyzn po przegranej w ćwierćfinale ze Szwecją

Kanada (bbabo.net), – Pogoń Kanady o medal w hokeju mężczyzn na igrzyskach olimpijskich w Pekinie zakończyła się w środę po przegranej ze Szwecją 2:0 w ćwierćfinale.

Mecz pucharowy był zacięty przez cały czas i był bezbramkowy aż do 10 minut po rozpoczęciu trzeciej kwarty.

Szwedzki napastnik Lucas Wallmark zdobył krążek po stracie w strefie kanadyjskiej i strzelił na bramkę tuż za slotem. W drodze do siatki odbił się od kija Tylera Wotherspoona i pokonał blokera bramkarza Matta Tomkinsa, uzyskując prowadzenie 1:0.

Kanada próbowała walczyć o wyrównanie, ściągając swojego bramkarza na trzy minuty przed końcem ostatniej klatki. Jednak Szwed Anton Lander zdołał zdobyć krążek i zakopać go w otwartej sieci, aby przypieczętować zwycięstwo 2-0.

Zwycięstwo Szwecji otwiera ogólnoeuropejskie półfinały. Inne drużyny, które awansowały w turnieju to Finlandia, Rosyjski Komitet Olimpijski i Słowacja.

Inna potęga hokejowa w Ameryce Północnej, Stany Zjednoczone, została wyeliminowana przez Słowację w zaciętym meczu, który zakończył się rzutami karnymi.

Słowacja wygrała mecz ćwierćfinałowy 3-2, niszcząc nadzieje reprezentacji USA na medal w niemal powtórce Igrzysk 2018 w Pjongczangu. W tych meczach USA również przegrały w ćwierćfinale 3:2, ale przeciwko Czechom.

Porażka Kanady oznacza, że ​​naród nie zdobędzie medalu w hokeju mężczyzn po raz pierwszy od Igrzysk w Turynie w 2006 roku.

Zespół chciał odbić się od brązowego medalu, który zdobył na Igrzyskach w Pyeongchang 2018 i wrócić do passy złotych medali, które zdobyła w poprzednich igrzyskach.

Kanada zakończyła turniej 2022 z rekordem 3-2.