Społeczeństwo Wiadomości

Hadebe awansuje w US Open pomimo gola samobójczego

Reprezentacyjny piłkarz Zimbabwe Teenage Hadebe miał zeszłej nocy niefortunny incydent z bramką samobójczą, gdy Houston Dynamo potrzebowało późnego zwycięzcy, aby przejść do następnej rundy prestiżowego US Open Cup.

Dynamo wygrało mecz w trzeciej rundzie z Rio Grande Valley FC 2:1 dzięki bramce obrońcy Sama Junqua w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Wynik pozostał w martwym punkcie od 1-1 do 90. minuty, a obie drużyny straciły bramki samobójcze swoich obrońców.

Ale napastnik Beto Avila, który debiutował w pierwszej drużynie Dynama, wygospodarował miejsce na lewym skrzydle i znalazł Junqua z idealnie dośrodkowanym dośrodkowaniem w rogu pola karnego.

Junqua strzelił głową w kierunku dalszego słupka, nad wyciągniętymi ramionami bramkarza Rio Grande Valley, aby dać Dynamo zwycięstwo w ostatniej chwili nad dawnymi drużynami.

Dynamo objęło prowadzenie w ciągu 10 minut po dośrodkowaniu debiutującego napastnika Thora Ulfarssona. Obrońca Rio Grande Valley, Frank Nodarse, próbował wybić dośrodkowanie, ale skierował piłkę do własnej bramki.

Royal Grande Valley wyrównało w 48. minucie po tym, jak Emilio Ycaza zdobył rzut rożny, wymuszając interwencję bramkarza Dynama Michaela Nelsona z najbliższego słupka.

W wyniku rzutu rożnego Ricardo Ruiz wpadł do środka pola karnego i odbił się od obrońcy Dynama Hadebe, zdobywając bramkę samobójczą.

RGV otrzymał rzut karny w 60. minucie po faulu Franka Lopeza w polu karnym. Nelson, który jest jednym z czterech obecnych graczy Dynama, którzy wygrali Open Cup w 2018 roku, odmówił Lopezowi rzutu karnego w 61. minucie, aby utrzymać swoją drużynę przy życiu w rozgrywkach.

Dzięki wygranej Dynamo awansowało do 1/8 finału w Open Cup 2022. Poznają tożsamość swojego przeciwnika w następnej rundzie w piątek rano, kiedy US Soccer przeprowadzi losowanie następnej rundy. Dynamos wygrał turniej po raz pierwszy w 2018 roku.