Inter Mediolan zdobywa trofeum o Superpuchar Włoch

Mediolan, - Inter Mediolan odtworzył słodkie wspomnienia z 2005 roku, zdobywając trofeum włoskiego Superpucharu po pokonaniu Juventusu 2:1 w finale, który odbył się na Giuseppe Meazza w czwartek (1.01.2002) wczesnym rankiem WIB.

Zwycięstwo nie odniósł łatwo Inter, który stracił gola po golu Westona McKenniego, który został przełamany w 25. minucie.Poczynając od ruchu lewej strony Alvaro Moraty, hiszpański napastnik rzucił dośrodkowanie, którym McKennie skierował na bramkę Samira Handanovica.

Ale Inter zdołał odpowiedzieć dzięki wyrównującemu gola Lautaro Martineza w 34. minucie dzięki punktowi karnemu. Sędzia przyznał rzut karny po tym, jak Edin Dzeko został złamany przez Mattię De Sciglio w zakazanym polu karnym. Martinez, który działał jako kat, zdołał również pokonać Mattię Perin.

Wynik 1-1 trwał do końca normalnego czasu gry.

Mecz w drugiej połowie był zacięty. Dwie drużyny na zmianę atakowały się nawzajem. Szansę Juventusu wykorzystał strzał Federico Bernardeschiego, który odbił się od bramki Handanovica. Inter odpowiedział groźbą Denzela Dumfriesa w 59. minucie, co prawie doprowadziło Inter do objęcia prowadzenia. Niestety, jego główka wciąż może zostać zepchnięta przez Perina i trafić w słupek.

Remis 1-1 wymusił rozegranie dodatkowych inningów. Obie drużyny miały kilka szans. Inter dostał szansę poprzez główkę Alexisa Sancheza, która wciąż była tuż przed bramką. Aż w końcu pod koniec gry Alexis Sanchez przełamał impas.

Ten sukces sprawia, że ​​Inter zdobył teraz sześć trofeów włoskiego Superpucharu po 1989, 2005, 2006, 2008 i 2010 roku.

Skład

Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Calhanoglu, Brozovic, Barella, Perisic; Dzeko, Lautaro Martinez.

Juventus: Perin; De Sciglio, Rugani, Chiellini, Alex Sandro; Bernardeschi (Arthur 79'), McKennie, Locatelli (Bentancur 91'), Rabiot; Kuluszewski, Morata.