Pokonaj Barito Puterę, Borneo FC Aż do 6. pozycji w lidze 1

Denpasar, - Borneo FC awansowało na szóste miejsce w tabeli Liga 1 po pokonaniu Barito Putera 2:0 w 19. tygodniu meczu na stadionie Kompyang Sujana w Denpasar na Bali, piątek (14.01.2022).

Gol starszego napastnika Boaza Solossy ubarwił to zwycięstwo. Oprócz gola Boaza w dogrywce w drugiej połowie, Wahyudi Hamisi również strzelił gola, aby wygrać Borneo FC.

To zwycięstwo sprawiło, że Borneo awansowało na szóste miejsce w tabeli Liga 1 z 30 punktami z 19 meczów, podczas gdy Barito Putera utknął na 16. pozycji z 15 punktami. Punkty zdobyte przez PSIS Semarang. Te dwa różnią się tylko różnicą bramek.

Pierwszą okazję stworzył w pierwszej połowie pomocnik Borneo FC Wahyudi Hamisiego, ale jego strzał trafił bokiem na prawą stronę bramki Barito Putery, którą strzegł Kurniawan Kartika Ajie.

To argentyński pomocnik Jonathan Bustos zagroził bramce Barito, ale jego potężny strzał odbił się od poprzeczki.

Barito Putera stworzył okazję po dośrodkowaniu Raphaela Maitimo, który wykorzystał rzut rożny Rizky Pory, ale odbił się lekko nad poprzeczką Gianlucy Pandeynuwu.

W pierwszej połowie Borneo FC bardziej dominowało w wywieraniu nacisku na Barito Puterę. Jednak dwie okazje stworzone przez Francisco Torresa nie przyniosły skutku, więc wynik 0:0 trwał do przerwy.

W drugiej połowie Borneo FC przejął inicjatywę w ataku i doszedł do skutku w 55. minucie, kiedy Wahyudi Hamisi strzelił ostro na bramkę Barito Putery, której Kurniawan Kartika Ajie nie zdołał obronić, więc pozycja zmieniła się na 1:0.

Barito Putera próbował go dogonić i miał szansę po mocnym uderzeniu Rafaela Silvy poza pole karne, ale mógł obronić go Gianluca Pandenyuwu.

Borneo FC upewniło się, że wygra ten mecz, gdy Boaz Solossa umieścił swoje nazwisko na tablicy wyników w 90+1 minucie po strzeleniu gola po otrzymaniu podania od Terensa Puhiri.

Barito Putera nie był w stanie nadrobić zaległości, z drugiej strony Borneo FC zdołało zakończyć swój bez zwycięstwa rekord w ostatnich trzech meczach Ligi 1.