Zbierając niezadowalające wyniki, trener Persiji prosi piłkarzy, by nie byli obwiniani Trener Persiji...

Dżakarta, - Trener Persija Dżakarta, Angelo Alessio, nie chce, aby jego piłkarze byli obwiniani za niezadowalające wyniki, jakie osiągnęli w 1 lidze indonezyjskiej w latach 2021-2022.

„Nie chodzi o graczy. Czasami, gdy ktoś gra źle, jest obwiniany” – powiedział Alessio na wirtualnej konferencji prasowej, która odbyła się w Dżakarcie w sobotę.

Według włoskiego taktyka wszyscy gracze Persiji są faktycznie zobowiązani do walki o zwycięstwo, gdy zostaną rozmieszczeni w meczach.

Jednak Alessio zdał sobie sprawę, że kilka razy jego przybrane dzieci nie były optymalne w realizacji strategii.

Zaowocowało to dwoma niesatysfakcjonującymi wynikami z dwóch meczów z najniższymi drużynami w drugiej rundzie, w których przegrali 1-2 z Persipurą i zremisowali 1-1 z Perselą.

Dla Alessio przegrana jest wynikiem zbiorowego błędu, który należy w całości ocenić pod kątem przyszłych ulepszeń.

„Ponadto, właśnie sprowadziliśmy kilku nowych graczy jako rozwiązanie, które pomoże zespołowi. Musimy znaleźć równowagę i ciężko pracować, aby poprawić wyniki” – powiedział.

Gol prawego obrońcy Marco Motty w 81. minucie uratował Persiję przed porażką z Perselą w 20. tygodniu meczu 1 ligi indonezyjskiej w latach 2021-2022 na stadionie Captain I Wayan Dipta na Bali, w sobotę, który zakończył się remisem 1:1.

Tymczasem Persela objęła prowadzenie dzięki bramce Malika Resaldiego w 59. minucie.

Remis sprawił, że Persija nie przesunęła się z ósmej pozycji w tabeli indonezyjskiej ligi 1 w latach 2021-2022, zdobywając 29 punktów w 20 meczach.

Podczas gdy Persela nie wyszedł ze strefy spadkowej mimo awansu o jeden poziom. Laskar Joko Tingkir jest na 16. miejscu z 16 punktami z 20 meczów.