Wyeliminuj Rafaela Nadala z Niemiec w trzeciej rundzie Australian Open

Melbourne, - Szósty rozstawiony Rafael Nadal zakwalifikował się do trzeciej rundy Australian Open odnosząc miażdżące zwycięstwo bez przegrywania seta 6-2, 6-3, 6-4 z niemieckim eliminatorem Yannickiem Hanfmannem, środa (19.01.2022) ) .

Właściciel 20 tytułów Wielkiego Szlema grał bez problemu, gdy w ciągu dwóch godzin i 42 minut zmierzył się z graczem na 126. miejscu na Rod Laver Arena w Melbourne.

„Wiem, że jest niebezpiecznym zawodnikiem. Widziałem go przeciwko Thanasi (Kokkinakis) w pierwszej połowie, co pokazało jego jakość gry na takim boisku” – powiedział Nadal o Hanfmannie w raporcie ATP Tour na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Dla gwiazdy tenisa z Hiszpanii największą przeszkodą w starciu z Hanfmannem są jego mocne strzały i dobry serwis. W rzeczywistości uważał, że zdolność przeciwnika wzrosła w porównaniu z pierwszą rundą.

Australian Open 2022 będzie drugim turniejem Nadala od połowy sierpnia. Ale od razu się przystosował i nie musiał zbyt ciężko pracować, aby pozbyć się Hanfmanna.

Leworęczny użył swoich ciężkich uderzeń w ziemię, aby zabezpieczyć punkty przed zaciętą rywalizacją. Mógł nawet blokować mocne ciosy Hanfmanna i odpowiadać nie mniej śmiercionośnymi zwrotami.

W trzeciej rundzie Nadal zmierzy się z srebrną medalistką olimpijską z Tokio Karen Khachanov. Rosjanin awansował po zatrzymaniu Francuza Benjamina Bonziego 6:4, 6:0, 7:5.

W ciągu dwóch tygodni w Melbourne Nadal stara się zostać drugim graczem w erze otwartej, który dwukrotnie wygra wszystkie turnieje wielkoszlemowe. Pierwszym tenisistą, który osiągnął ten rekord, był Novak Djokovic, który został odwołany z powodu deportacji przez rząd australijski z powodu problemów z wizą medyczną.

W zeszłorocznej edycji Nadal dotarł do ćwierćfinału dopiero po przegranej ze Stefanosem Tsitsipasem w pięciu setach.