Dortmund wyrzucony z Pucharu Niemiec

HAMBURG: Posiadacze Borussia Dortmund zostali wyrzuceni z Pucharu Niemiec we wtorek po szokującej porażce 2:1 z drugoligową drużyną St Pauli w ich ostatnim 16 meczu. „To był dla nas naprawdę zły dzień, obudziliśmy się za późno. St Pauli spisał się dobrze, ale odpadamy – powiedział po meczu kapitan Dortmundu Marco Reus. Gospodarze objęli wczesne prowadzenie dzięki napastnikowi Togo Etienne Amenyido, a następnie dortmundzkiemu pomocnikowi Axelowi Witselowi strzelił samobójczego gola.

Napastnik Erling Haaland dał Dortmundowi nadzieję, wykorzystując rzut karny w drugiej połowie, ale goście nie zdołali wymusić wyrównania. Wynik nie oznacza ani Dortmundu, ani Bayernu Monachium, który w październiku poniósł upokarzającą porażkę z Borussią Moenchengladbach 5:0, będzie remisem ćwierćfinałowym po raz pierwszy od sezonu 2006/07. St Pauli, obecnie lider drugiego stołu Bundesligi, prowadziło po czterech minutach, kiedy Amenyido wszedł pomiędzy kapitana Dortmundu Marco Reusa i Manuela Akanjiego, aby dokonać wymiany dośrodkowania Zszokowany wyraz twarzy Amenyido podczas świętowania pokazał, że ledwo mógł uwierzyć w swoje szczęście, gdy w obronie Dortmundu były popielate twarze. Problemy gości spotęgowały się, gdy przegrali 2:0 w przerwie, po tym, jak Witsel skierował piłkę do własnej bramki tuż przed przerwą podczas próby zablokowania dośrodkowania do Amenyido.

Dortmund chwycił linię ratunkową, gdy podanie Matsa Hummelsa uderzyło w wyciągniętą rękę obrońcy St Pauli Jakova Medica w polu karnym, a Haaland wykorzystał wynik karny tuż przed godziną. Dortmund dążył do wyrównania, ale Reus i Donyell Malen zmarnowali swoje szanse, klub Bundesligi Kolonia również rozpadł się w meczu z drugoligowym przeciwnikiem po przegranej w rzutach karnych 4:3 u siebie z Hamburgiem. W ciekawych scenach pomocnik Kolonii Florian Kainz trafił do siatki decydującym rzutem karnym, ale został wykluczony ponieważ dwukrotnie dotknął piłki, posyłając Hamburga. Były już dramatyczne sceny w dogrywce, kiedy napastnik Kolonii Anthony Modeste wykorzystał rzut karny z ostatniego tchu na wyrównanie w 122. minucie i skasował gola Roberta Glatzela. ich zwycięstwo 1:0 w trzeciej lidze 1860 Monachium. Bochum wygrało u siebie remis w Bundeslidze z Mainz, kiedy napastnik Milos Pantovic strzelił dwa gole w wygranym 3:1 meczu.