Australian Open: Sabalenka przetrwała porażkęAustralia Open: Surprise, Muguruza i Kontaveit wyrzuceni w drugiej połowie McLaren z radością wita plan Audi dotyczący wejścia do F1

Melbourne, - Numer dwa na świecie Aryna Sabalenka przeżyła kryzys serwisowy, wygrywając 1-6, 6-4, 6-2 z Wang Xinyu w drugiej rundzie Australian Open 2022, czwartek (20.01.2022). Sabalenka prawie poszła w ślady dwóch poprzednich rozstawionych, trzeciego rozstawionego Garbine Muguruza i szóstego rozstawionego Anett Kontaveit, które zostały wyeliminowane.

Sześć podwójnych błędów w pierwszym meczu spowodowało, że Sabalenka przegrała 1-6. Ale Białorusinka wróciła do wyrównania w drugim secie i nadal była konsekwentna w trzecim.

„Mam duże doświadczenie w graniu bez podania, więc powiedziałem sobie po prostu, że masz wystarczająco dużo strzałów, aby wygrać mecz, nawet jeśli nie możesz zagryźć” – powiedział Sabalenka.

„Ta mentalność pomaga mi pozostać w grze i naprawdę znaleźć mój serwis” – kontynuował.

W trzeciej rundzie Sabalenka zmierzy się z finalistką French Open Marketa Vondrousova 2019.

„To kolejny trudny przeciwnik, zagrałem przeciwko niemu świetny mecz” – powiedział Sabalenka.

Iga Świątek będzie czekać na Sabalenkę w ćwierćfinale, jeśli oboje utrzymają się tak daleko. Był jedynym najlepszym graczem w czwartek rano, który bez problemu przeszedł przez swoją grę.

Siódma drużyna, była mistrzyni French Open, umocniła swoją silną formę, pokonując Rebeccę Peterson 6-2 6-2 na John Cain Arena.