Zrzędliwy Ronaldo marnuje zwycięstwo Man United

LONDYN: Ralf Rangnick obronił Cristiano Ronaldo (zdjęcie) po tym, jak rozdrażniona reakcja gwiazdy Manchesteru United na jego zmianę rzuciła cień na ich wygrane 3:1 z Brentford w środę. wspaniały występ w pierwszej połowie, który powstrzymał Brentforda, zanim United w końcu ożyło w zachodnim Londynie. Anthony Elanga umieścił United na czele na początku drugiej połowy, zanim Mason Greenwood i Marcus Rashford odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w trzech meczach Premier League.

Ale to zrzędliwa reakcja Ronaldo na decyzję Rangnicka, by odciągnąć go w 71. minucie, mogła udowodnić trwały wizerunek tego wieczoru. Potrząsając głową i mamrocząc do siebie, Ronaldo wydawał się powiedzieć coś do Rangnicka, gdy go mijał. Ze złością rzucając płaszczem na podłogę, Ronaldo wskazał na klatkę piersiową, podczas gdy jego koledzy z drużyny na ławce nerwowo odwracali wzrok. Rangnick początkowo zignorował Ronaldo, zanim usiadł obok niego i poklepał Portugalczyka po nodze, próbując go udobruchać. strop Olda wywoła nowe pytania o jego chęć wpasowania się w system Rangnicka po jego ostatnim, rozczarowującym występie. Rangnick odmówił jednak krytykowania Ronaldo, gdy został zapytany o jego zachowanie. „To normalne, jest napastnikiem i chce strzelać gole. Wrócił po małej kontuzji i dla mnie ważne jest, aby pamiętać, że za kilka dni mamy kolejny mecz” – powiedział Rangnick. „Przegraliśmy 2:0, tak samo jak w Aston Villi. Tym razem zdecydowałem się obronić tę przewagę i była to słuszna decyzja, aby przejść na tylną piątkę”. United przynajmniej uniknęło kolejnego żenującego wyniku po przegranej u siebie z Wilkami i utracie dwubramkowej przewagi w remisie z Aston Villi. swoje poprzednie dwa mecze ligowe.

Zajmują siódme miejsce w tabeli, z dwoma punktami straty do czołowej czwórki, w pogoni za kwalifikacjami do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. „Nie powiedziałbym, że rozmowa jest silna, ale oczywiście musieliśmy zmienić kilka rzeczy; W pierwszej połowie nie byliśmy dobrzy we wszystkich aspektach gry” – powiedział Rangnick o swojej wiadomości dla zawodników po przerwie. „Rozdawaliśmy prawie co drugą piłkę. W drugiej połowie byliśmy bardziej pilni, atakowaliśmy ich wysoko na boisku. Ronaldo, który wrócił po dwóch przegranych meczach z problemami z biodrem, prawie dostał w prezencie bramkę, gdy debiutujący bramkarz Jonas Lossl rzucił dośrodkowanie pod nogami napastnika. ale Pszczoły były w stanie odskoczyć. Rozpalona drużyna Thomasa Franka zbliżyła się do Bryana Mbeumo, którego niski strzał wymusił dobrą obronę od De Gea. z Bruno Fernandesa. Ivan Toney przedarł się przez obronę United, ustawiając Mathiasa Jensena do strzału, który został dobrze obroniony przez De Gea. United nie mogło być gorsze w okresie otwarcia, ale po przerwie grało znacznie pilniej. Ronaldo prawie dał im prowadzenie, gdy trafił dośrodkowaniem Fernandesa z zapętlonym strzałem głową w poprzeczkę. To było ostrzeżenie, że Brentford nie zważał, a po tym, jak Toney skierował się prosto do De Gea, szwedzki nastolatek Elanga kazał gospodarzom zapłacić za rozrzutność w 55. miejscu. mi nute. Fred wbił podanie w pole Brentford, a Elanga wybił piłkę w powietrze, po czym wyprzedził Lossl z bliskiej odległości. Pierwszy gol Elangi w tym sezonie całkowicie zmienił nastrój i United strzelił ponownie w 62. minucie. Brentford apelował na próżno. na spalonym Fernandes wskoczył na klatkę piersiową Ronaldo i podał podanie Greenwoodowi, który wpadł do pustej bramki po swoim pierwszym golu od siedmiu meczów. W 77. minucie strzelił trzeciego gola dla United po podaniu Fernandesa. Toney strzelił gola z bliskiej odległości w 85. minucie, ale Brentfordowi było już za późno.