Sport Wiadomości

Rangnick smakuje „najlepsza” wygrana

MANCHESTER: Marcus Rashford strzelił praktycznie ostatnim rzutem w meczu, dzięki czemu Manchester United znalazł się w pierwszej czwórce Premier League kosztem West Hamu, co Ralf Rangnick określił jako „ogromne” zwycięstwo 1:0 w sobotę United było mdły jako siła atakująca przez 93 minuty na Old Trafford, ale znalazło przełom w śmierci, gdy wszyscy trzej zmienniki Rangnicka połączyli się, gdy Anthony Martial i Edinson Cavani zaatakowali Rashforda, aby wbić się w tylny słupek. (w garderobie) jest niesamowity. Całkiem słusznie chłopcy świętowali, wiedzą, jak wielkie było to zwycięstwo” – powiedział Rangnick. „To najlepszy rodzaj zwycięstw, gdy druga drużyna nie ma czasu na powrót”.

Zwycięstwo podnosi United o punkt nad Młotami i sprawia, że ​​Czerwone Diabły przeskakują Tottenham i Arsenal w walce o futbol Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Zwycięstwo było także wielkim momentem dla Rashforda, który w ostatnich miesiącach wyglądał na pozbawionego zaufania. strzelił pierwszego gola od października w wygranym 3:1 meczu z Brentford w środę i znalazł się we właściwym miejscu we właściwym czasie, aby to mógł być decydujący moment w desperacji United, aby nie przegapić bogactwa i prestiżu Ligi Mistrzów w następnym sezonie. Rashford ponownie został pominięty w początkowym składzie Rangnicka na rzecz 19-letniego Anthony'ego Elangi. Był jednak pierwszą z trzech zmian dokonanych przez Niemca po przerwie, który odegrał rolę w zwycięskiej gol.Rangnick twierdził, że Martial odmówił dołączenia do jego składu podczas remisu 2:2 z Aston Villą w zeszły weekend, ponieważ szuka odejścia od klubu na więcej czasu w grze. Francuz publicznie zaprzeczył temu oskarżeniu i otrzymał en jego pierwsze minuty pod tymczasowym szefem, kiedy został przedstawiony wraz z Cavanim w ostatnich 10 minutach.

Martial grał w Cavani po lewej stronie pola karnego, a dośrodkowanie Urugwajczyka wymagało tylko dotknięcia Rashforda na tylnym słupku. Dzikie świętowanie przetrwało checka VAR przeciwko Cavaniemu z powodu spalonego, a West Ham ledwo miał czas na rozpoczęcie meczu. może być śmiertelnym ciosem dla ich zewnętrznych nadziei na dotarcie do Ligi Mistrzów po raz pierwszy. „W ciągu ostatnich 15 minut musieliśmy podjąć pewne ryzyko, ale w końcu chciałem pokazać graczom, że chodzi o wygranie tego meczu, a ja”. Jestem bardziej niż szczęśliwy, że strzeliliśmy gola w ostatniej minucie” – dodał Rangnick. „Jestem bardzo zadowolony, że trzej rezerwowi przygotowali gola i strzelili gola”. Rangnick przegrał tylko jeden ze swoich 10 meczów od czasu objęcia tymczasowej władzy do końca sezonu, ale po raz kolejny wynik był bardziej imponujący niż występ United. Alphonse Areola został wciągnięty do bramki West Ham pod nieobecność Łukasza Fabiańskiego z powodu pozytywnego testu na koronawirusa, ale Francuz został zmuszony do jednego poważnie chroń, kiedy on Odwrócił celny strzał Freda na początku drugiej połowy. West Ham również niewiele zrobił, aby przetestować Davida de Gea, poza późnym strzałem z dalekiego dystansu Declana Rice'a, który omal nie zaskoczył Hiszpana. Ale David Moyes nadal wierzył, że jego drużyna zrobiła więcej niż wystarczy, by zdobyć przynajmniej punkt. „Nie jest łatwo, gdy tracisz bramkę w ostatniej sekundzie. Z pewnością można było tego uniknąć” – powiedział Moyes. „Remis byłby dobrym wynikiem, ponieważ nie graliśmy wystarczająco dobrze, aby strzelać gole, ale z pewnością utrzymaliśmy Man Utd na tyle, aby uzyskać remis”.