Sport Wiadomości

Australian Open: Collins ciężko pracował, aby awansować do ćwierćfinału, utrzymując marzenia o koszykówce...

Melbourne, - Dzięki ciężkiej walce Danielle Collins zdołała awansować do ćwierćfinału Australian Open 2022 (Australian Open) po pokonaniu Elise Mertens 4-6, 6-4, 6-4 na Rod Laver Arena w poniedziałek (24 /1/2022) .

Grając w gorącym słońcu, Collins wydawał się odważny i zaatakował Mertensa. Po przegranej sześciu z siedmiu meczów i przegranej pierwszego seta z przewagą 3-0, Collins przebił Mertensa jeszcze sześć razy w drugim i trzecim secie.

Trzech z 45 zwycięzców meczu pomogło Collinsowi zapewnić sobie przerwę miłosną, która doprowadziła do rozstrzygnięcia meczu. Zwycięzca bekhendu na przedostatnim punkcie zapewnił Collinsowi zwycięstwo przez 2 godziny 51 minut.

Collins wyszedł z seta w każdym ze swoich dwóch ostatnich meczów, aby dołączyć do rodaków Madison Keys i Jessiki Pegula w ostatnich ośmiu.

To był trzeci ćwierćfinał Collinsa w Grand Slam w jego karierze. Następnie zmierzy się ze zwycięzcą meczu czwartej rundy pomiędzy dziewiętnastką Simoną Halep i Alize Cornet, który jest obecnie rozgrywany.