Bills-Chiefs to najpopularniejszy program telewizyjny od czasu Super Bowl

NOWY JORK (AP) — Niesamowity mecz play-off pomiędzy Buffalo i Kansas City dotarł w niedzielę do prawie 43 milionów telewidzów, co stanowi najwięcej w przypadku jakiegokolwiek wydarzenia od zeszłorocznego Super Bowl, gdy NFL zdobyła złoto w ekscytujący weekend.

Cztery mecze miały średnio 38,2 widzów telewizyjnych i cyfrowych, co stanowi wzrost o 20% w stosunku do ubiegłego roku i jest najlepszym w historii ligowej rundy play-offów ligi, podała we wtorek firma Nielsen.

W każdym meczu remis został przerwany w ostatniej grze, co oznaczało, że publiczność rosła pod koniec, gdy osiągnęli punkt kulminacyjny. Nielsen powiedział, że kiedy mecz Bills-Chiefs zaczął się kończyć w godzinach nadliczbowych, oglądało go 51,7 miliona ludzi.

Podobnie mecz Los Angeles Rams-Tampa Bay Buccaneers miał średnio 40 milionów widzów, ale po tym, jak Tom Brady pomógł Bucs wrócić z deficytu 27-3 do remisu, publiczność podskoczyła do 49,2 miliona osób.

W czwartym kwartale mecz Bills-Chiefs miał 90 udział w widowni w Kansas City – co oznacza, że ​​90% telewizorów włączonych w tym czasie było dostrojonych do gry, powiedział Nielsen. To zdumiewająca postać w czasach fragmentacji publiczności. W Buffalo udział ten wynosił 86 w tym samym czasie.

Pobłogosławiony najlepszą grą weekendu, a wieczorem CBS wygrał tydzień, średnio 10,4 miliona widzów w prime time. Fox miał 7,9 miliona, ABC 4,1 miliona, NBC 3,1 miliona, Univision 1,5 miliona, Ion Television miał 1,1 miliona, a Telemundo 940 000.

Fox News Channel przewodził sieciom kablowym ze średnią 2,38 mln widzów w czasie największej oglądalności. ESPN miało 1,85 miliona, MSNBC 1,15 miliona, HGTV 1,13 miliona, a Hallmark 951 000.

Nielsen nie od razu opublikował średnie dla wieczornych wiadomości.

W tygodniu od 17 do 23 stycznia 20 najlepszych transmisji w czasie największej oglądalności, ich sieci i oglądalność:

1. Play-offy NFL: Buffalo w Kansas City, CBS, 42,74 mln.

2. Play-offy NFL: San Francisco w Green Bay, Fox, 36,92 mln.