Sport Wiadomości

Liderka narodowej reprezentacji szabli Anna Bashta zdobyła złoty medal turnieju Pucharu Świata

Baku, 29 stycznia

Liderka narodowej drużyny szabli Anna Bashta zdobyła złoty medal na turnieju Pucharu Świata w Płowdiwie w Bułgarii.

Według Azerbejdżańskiej Federacji Szermierczej nasz zawodnik pokonał w finale Francuzki Mannon Brunet z wynikiem 15:10.

Przypomnijmy, że w zawodach personalnych w pierwszym spotkaniu A.Bashta pokonała reprezentantkę Rosji Anastasię Shorokovą (15:9), niemiecką lekkoatletkę Julikę Funke (15:11). Następnie pokonała Amerykankę Ann-Elizabeth Stone z wynikiem 15:9. Pokonując w półfinale Włoszkę Rossellę Gregorio z wynikiem 15:13, A. Bashta dotarła do finału.